araçkarşılaştır.com

Jaguar I-Pace vs Renault Rafale

34 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Jaguar I-Pace vs Renault Rafale karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Jaguar I-Pace, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.

I-Pace genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Rafale daha iyi: 917 km / 470 km.

Genel değerlendirmede Jaguar I-Pace öne çıkıyor (Kalite 82 - 69). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN · ÖNDE
82
Jaguar I-Pace · Değer 41
GENEL PUAN
69
Renault Rafale · Değer 22

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2018 ve 2024). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Jaguar I-PaceRenault Rafale
  • 91Performans76
  • 75Ekonomi58
  • 75Kullanışlılık54
  • 87Güvenlik87
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

20 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.

  • I-Pace her 100 km'de yaklaşık 299 ₺ daha az enerji harcıyor (%76 daha ekonomik).
  • Rafale tek depoyla ~447 km daha fazla yol gidiyor.
  • I-Pace 252 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.

Tüm veriler

ÖzellikJaguar I-Pace I-pace S EV400D-SUV · SUV · 2018–2021₺3.712.086Renault Rafale Rafale Esprit Alpine Hyper E. 4x4 Plug-in 300D-SUV · SUV · 2025–2025₺3.835.120
GüçHP400EN İYİ300
TorkNm696EN İYİ410
0-100 km/ssn4,8EN İYİ6,4
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/s200180
Enerji maliyeti₺/100km95EN İYİ
0,95 ₺/km
394
3,94 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km470917EN İYİ
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ15
Enerji tüketimikWh/100km22,017,5
BataryakWh90,022,0
DC hızlı şarj (10-80%)dkkarşılaştırma dışı40-
Bagaj hacmiL656EN İYİ530
Aks mesafesimm2.990EN İYİ2.738
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.6824.710
Genişlikmm1.8951.866
Yükseklikmm1.5651.613
Ağırlıkkg2.2081.636
Euro NCAPyıldız5
2018 testi
5
2024 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Geri görüş kamerası
Klimakarşılaştırma dışı-Çift bölgeli
Ekrankarşılaştırma dışı-12"
Cam tavankarşılaştırma dışı-Var
LED farkarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Döşemekarşılaştırma dışı-Yarı deri
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺3.712.086
kasko değeri
₺3.835.120
kasko değeri
Yıllık MTVkarşılaştırma dışı₺42.871-
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı96,2-
Garantiyıl33

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Jaguar I-Pace mi Renault Rafale mi?

Jaguar I-Pace ile Renault Rafale D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri I-Pace için ₺3.712.086, Rafale için ₺3.835.120; I-Pace ₺123.034 (%3) daha ucuz.

I-Pace elektrik motorla 400 HP, Rafale şarjlı hibrit (phev) motorla 300 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma I-Pace için 4,8 sn, Rafale için 6,4 sn; I-Pace 1,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol I-Pace için yaklaşık ₺95, Rafale için ₺394 tutuyor; I-Pace her 100 km'de ₺299 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil I-Pace için yaklaşık 470 km, Rafale için 917 km; uzun yolda Rafale daha seyrek durur.

Uzunluk I-Pace için 4.682 mm, Rafale için 4.710 mm; Rafale 28 mm daha uzun. Aks mesafesi I-Pace tarafında 252 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi I-Pace için 656 litre, Rafale için 530 litre; aile ve uzun yol kullanımında I-Pace 126 litre önde.

Euro NCAP'te I-Pace 5 yıldız (2018), Rafale 5 yıldız (2024) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Jaguar I-Pace 82 puanla önde (diğeri 69). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.

I-Pace mi Rafale mi daha ucuz?
I-Pace. Güncel kasko değeri ₺3.712.086, Rafale için ₺3.835.120; aradaki fark ₺123.034.
I-Pace mi Rafale mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde I-Pace. 100 km için ₺95 harcıyor, Rafale ₺394; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺44.865.
I-Pace mi Rafale mi daha geniş?
Bagajda I-Pace: 656 litre, Rafale için 530 litre. Aks mesafesinde I-Pace önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.