araçkarşılaştır.com

Hyundai Santa Fe vs Land Rover Range Rover Velar

39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Santa FE 1.6 T-gdi HEV 215 Progressive 4X2 AT ve Velar 2.0 D240 SE. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Land Rover Range Rover Velar, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.

Range Rover Velar genel puanda önde, ancak hava yastığı bakımından Santa Fe daha iyi: 10 / 6.

Genel değerlendirmede Land Rover Range Rover Velar öne çıkıyor (Kalite 69 - 67). Fiyatına göre ise Hyundai Santa Fe daha iyi bir alım (Değer 35 - 28).

GENEL PUAN
67
Hyundai Santa Fe · Değer 35
GENEL PUAN · ÖNDE
69
Land Rover Range Rover Velar · Değer 28

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2018 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Hyundai Santa FeLand Rover Range Rover Velar
  • 60Performans71
  • 50Ekonomi46
  • 64Kullanışlılık71
  • 93Güvenlik87
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • Santa Fe 4 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
  • Range Rover Velar 133 Nm daha fazla tork üretiyor.
  • Range Rover Velar 0-100 km/s'e 1,0 sn daha hızlı ulaşıyor.

Tüm veriler

ÖzellikHyundai Santa Fe Santa FeD-SUV · SUV · 2024–2024₺4.861.102Land Rover Range Rover Velar Range Rover VelarD-SUV · SUV · 2018–2020₺5.829.348
GüçHP215240EN İYİ
TorkNm367500EN İYİ
0-100 km/ssn8,57,5EN İYİ
ÇekişÖnden çekişDört çeker
Azami hızkm/s190217
Motor hacmicc1.6002.000
Silindir44
EmişTurboTurbo
Vites sayısı68
Enerji maliyeti₺/100km427EN İYİ
4,27 ₺/km
446
4,46 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km1.031EN İYİ984
CO₂ emisyonug/km148EN İYİ161
Yakıt tüketimiL/100km6,56,1
Bagaj hacmiL634673EN İYİ
Aks mesafesimm2.7652.874EN İYİ
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.7854.803
Genişlikmm1.9001.930
Yükseklikmm1.7101.665
Ağırlıkkg1.7801.841
DepoL6760
Euro NCAPyıldız5
2018 testi
5
2017 testi
Hava yastığı10EN İYİ6
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışıVar-
Park yardımıkarşılaştırma dışıGeri görüş kamerası-
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Klimakarşılaştırma dışıÇift bölgeli-
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıAdaptif-
Ekrankarşılaştırma dışı12.3"-
Cam tavankarşılaştırma dışıVar-
LED farkarşılaştırma dışıVar-
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışıVar-
Döşemekarşılaştırma dışıDeri-
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışıVar-
Fiyat₺4.861.102
kasko değeri
₺5.829.348
kasko değeri
Yıllık MTV₺12.028₺15.147
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı-89,7
Garantiyıl53

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Hyundai Santa Fe mi Land Rover Range Rover Velar mı?

Hyundai Santa Fe ile Land Rover Range Rover Velar D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Hyundai Santa Fe Santa FE 1.6 T-gdi HEV 215 Progressive 4X2 AT ve Land Rover Range Rover Velar Velar 2.0 D240 SE. Güncel kasko değeri Santa Fe için ₺4.861.102, Range Rover Velar için ₺5.829.348; Santa Fe ₺968.246 (%17) daha ucuz.

Santa Fe hibrit motorla 215 HP, Range Rover Velar dizel motorla 240 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Santa Fe için 8,5 sn, Range Rover Velar için 7,5 sn; Range Rover Velar 1,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Santa Fe için yaklaşık ₺427, Range Rover Velar için ₺446 tutuyor; Santa Fe her 100 km'de ₺19 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Santa Fe için yaklaşık 1.031 km, Range Rover Velar için 984 km; uzun yolda Santa Fe daha seyrek durur.

İki araç da yaklaşık 4.790 mm uzunluğunda. Aks mesafesi Range Rover Velar tarafında 109 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Santa Fe için 634 litre, Range Rover Velar için 673 litre; aile ve uzun yol kullanımında Range Rover Velar 39 litre önde.

Euro NCAP'te Santa Fe 5 yıldız (2018), Range Rover Velar 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Santa Fe için 10, Range Rover Velar için 6.

Yıllık MTV Santa Fe için yaklaşık ₺12.028, Range Rover Velar için ₺15.147. Garanti süresi Santa Fe için 5 yıl, Range Rover Velar için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Range Rover Velar 69 puanla önde (diğeri 67). Fiyatına göre bakıldığında ise Santa Fe daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Santa Fe, bagaj ve aile kullanımıysa Range Rover Velar daha mantıklı bir seçim.

Santa Fe mi Range Rover Velar mı daha ucuz?
Santa Fe. Güncel kasko değeri ₺4.861.102, Range Rover Velar için ₺5.829.348; aradaki fark ₺968.246.
Santa Fe mi Range Rover Velar mı daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Santa Fe. 100 km için ₺427 harcıyor, Range Rover Velar ₺446; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.866.
Santa Fe mi Range Rover Velar mı daha geniş?
Bagajda Range Rover Velar: 673 litre, Santa Fe için 634 litre. Aks mesafesinde Range Rover Velar önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.