araçkarşılaştır.com

Hyundai Bayon vs Renault Captur

35 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Hyundai Bayon vs Renault Captur karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Renault Captur, 4 kategorinin 4 tanesini alıyor.

Captur genel puanda önde, ancak şanzıman bakımından Bayon daha iyi: Otomatik / Manuel.

Genel değerlendirmede Renault Captur öne çıkıyor (Kalite 57 - 42). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN
42
Hyundai Bayon · Değer 64
GENEL PUAN · ÖNDE
57
Renault Captur · Değer 65

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Hyundai BayonRenault Captur
  • 20Performans25
  • 41Ekonomi67
  • 35Kullanışlılık39
  • 67Güvenlik87
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • Captur daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • Captur tek depoyla ~518 km daha fazla yol gidiyor.
  • Captur her 100 km'de yaklaşık 113 ₺ daha az enerji harcıyor (%27 daha ekonomik).

Tüm veriler

ÖzellikHyundai Bayon Bayon 1.4 MPI Jump ATB-SUV · SUV · 2022–2024₺1.298.507Renault Captur Captur Joy 1.5 Bluedci 95B-SUV · SUV · 2020–2020₺1.298.718
GüçHP10095
TorkNm134240EN İYİ
0-100 km/ssn13,012,5EN İYİ
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s172172
Motor hacmicc1.4001.500
Silindir44
EmişAtmosferikTurbo
Vites sayısı65
Enerji maliyeti₺/100km420
4,20 ₺/km
307EN İYİ
3,07 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km6251.143EN İYİ
CO₂ emisyonug/km146110EN İYİ
Yakıt tüketimiL/100km6,44,2
Bagaj hacmiL411422
Aks mesafesimm2.5802.639EN İYİ
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.1804.227
Genişlikmm1.7751.797
Yükseklikmm1.5001.576
Ağırlıkkg1.1101.234
DepoL4048
Euro NCAPyıldız4
2021 testi
5EN İYİ
2019 testi
Hava yastığı66
Park yardımıkarşılaştırma dışıArka sensör-
ŞanzımanOtomatikEN İYİManuel
Klimakarşılaştırma dışıManuel-
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıStandart-
Cam tavankarşılaştırma dışıYok-
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışıYok-
Döşemekarşılaştırma dışıKumaş-
Fiyat₺1.298.507
kasko değeri
₺1.298.718
kasko değeri
Yıllık MTV₺12.028₺5.220
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı97,8-
Garantiyıl53

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Hyundai Bayon mu Renault Captur mu?

Hyundai Bayon ile Renault Captur B-SUV segmentinde iki araç. İkisinin de güncel kasko değeri ₺1.298.507.

Bayon benzin motorla 100 HP, Captur dizel motorla 95 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Bayon için 13,0 sn, Captur için 12,5 sn; Captur 0,5 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Bayon için yaklaşık ₺420, Captur için ₺307 tutuyor; Captur her 100 km'de ₺113 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Bayon için yaklaşık 625 km, Captur için 1.143 km; uzun yolda Captur daha seyrek durur.

Uzunluk Bayon için 4.180 mm, Captur için 4.227 mm; Captur 47 mm daha uzun. Aks mesafesi Captur tarafında 59 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Bayon için 411 litre, Captur için 422 litre; aile ve uzun yol kullanımında Captur 11 litre önde.

Euro NCAP'te Bayon 4 yıldız (2021), Captur 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV Bayon için yaklaşık ₺12.028, Captur için ₺5.220. Garanti süresi Bayon için 5 yıl, Captur için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Renault Captur 57 puanla önde (diğeri 42). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Captur, performanssa Bayon öne çıkıyor.

Bayon mu Captur mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Captur. 100 km için ₺307 harcıyor, Bayon ₺420; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺16.990.
Bayon mu Captur mu daha geniş?
Bagajda Captur: 422 litre, Bayon için 411 litre. Aks mesafesinde Captur önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.