Fiat 500X vs Renault Captur
28 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Fiat 500X vs Renault Captur karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Renault Captur, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Captur genel puanda önde, ancak şanzıman bakımından 500X daha iyi: Otomatik / Manuel.
Genel değerlendirmede Renault Captur öne çıkıyor (Kalite 57 - 52). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2015 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 40Performans25
- 65Ekonomi67
- 29Kullanışlılık39
- 67Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Captur daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
- 500X şanzıman bakımından önde: Otomatik / Manuel.
- 500X 0-100 km/s'e 2,6 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Fiat 500X 500X City Cross 1.6 M.JET 120 DCT E6DB-SUV · SUV · 2020–2020₺1.293.286 | Renault Captur Captur Joy 1.5 Bluedci 95B-SUV · SUV · 2020–2020₺1.298.718 |
|---|---|---|
| GüçHP | 120EN İYİ | 95 |
| TorkNm | 320EN İYİ | 240 |
| 0-100 km/ssn | 9,9EN İYİ | 12,5 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 198 | 172 |
| Motor hacmicc | 1.600 | 1.500 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 5 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 314 | 307 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.116 | 1.143EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 113 | 110 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,3 | 4,2 |
| Bagaj hacmiL | 350 | 422EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.570 | 2.639EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.248 | 4.227 |
| Genişlikmm | 1.796 | 1.797 |
| Yükseklikmm | 1.600 | 1.576 |
| Ağırlıkkg | 1.320 | 1.234 |
| DepoL | 48 | 48 |
| Euro NCAPyıldız | 4 | 5EN İYİ |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şanzıman | OtomatikEN İYİ | Manuel |
| Fiyat | ₺1.293.286 | ₺1.298.718 |
| Yıllık MTV | ₺5.220 | ₺5.220 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Fiat 500X mı Renault Captur mu?
Fiat 500X ile Renault Captur B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri 500X için ₺1.293.286, Captur için ₺1.298.718; 500X ₺5.432 (%0) daha ucuz.
500X dizel motorla 120 HP, Captur dizel motorla 95 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma 500X için 9,9 sn, Captur için 12,5 sn; 500X 2,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol 500X için yaklaşık ₺314, Captur için ₺307 tutuyor; Captur her 100 km'de ₺7 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil 500X için yaklaşık 1.116 km, Captur için 1.143 km; uzun yolda Captur daha seyrek durur.
Uzunluk 500X için 4.248 mm, Captur için 4.227 mm; 500X 21 mm daha uzun. Aks mesafesi Captur tarafında 69 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi 500X için 350 litre, Captur için 422 litre; aile ve uzun yol kullanımında Captur 72 litre önde.
Euro NCAP'te 500X 4 yıldız (2015), Captur 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺5.220.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Renault Captur 57 puanla önde (diğeri 52). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Captur, performanssa 500X öne çıkıyor.
- 500X mi Captur mu daha ucuz?
- 500X. Güncel kasko değeri ₺1.293.286, Captur için ₺1.298.718; aradaki fark ₺5.432.
- 500X mi Captur mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Captur. 100 km için ₺307 harcıyor, 500X ₺314; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺1.097.
- 500X mi Captur mu daha geniş?
- Bagajda Captur: 422 litre, 500X için 350 litre. Aks mesafesinde Captur önde.







