Hyundai Bayon vs Kia Stonic
38 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Hyundai Bayon vs Kia Stonic karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Hyundai Bayon, 5 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Bayon genel puanda önde, ancak led far bakımından Stonic daha iyi: Var / Yok.
Genel değerlendirmede Hyundai Bayon öne çıkıyor (Kalite 48 - 46). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 23Performans24
- 50Ekonomi52
- 35Kullanışlılık29
- 78Güvenlik64
- 49Konfor & Donanım58
21 ölçütten 21'i karşılaştırıldı.
- Bayon daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (4 yıldız).
- Stonic led far bakımından önde: Var / Yok.
- Bayon cam tavan bakımından önde: Var / Yok.
Tüm veriler
| Özellik | Hyundai Bayon Bayon FL 1.0 T-gdi 90 Style DCT GSR 2-CB-SUV · SUV · 2026–2026₺1.980.000 | Kia Stonic Stonic Elegance 1.0 100 DCT FLB-SUV · SUV · 2026–2026₺1.995.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 90 | 100EN İYİ |
| TorkNm | 172 | 172 |
| 0-100 km/ssn | 11,9 | 12,1 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 178 | 179 |
| Motor hacmicc | 1.000 | 998 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 368 | 368 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 714 | 804EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 127 | 127 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,6 | 5,6 |
| Bagaj hacmiL | 411EN İYİ | 352 |
| Aks mesafesimm | 2.580 | 2.580 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.180 | 4.165 |
| Genişlikmm | 1.775 | 1.760 |
| Yükseklikmm | 1.500 | 1.500 |
| Ağırlıkkgkarşılaştırma dışı | 1.110 | - |
| DepoL | 40 | 45 |
| Euro NCAPyıldız | 4EN İYİ | 3 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Çift Kavramalı (DCT)EN İYİ |
| Klima | OtomatikEN İYİ | Manuel |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekran | 10.25" | 12.3"EN İYİ |
| Cam tavan | VarEN İYİ | Yok |
| LED far | Yok | VarEN İYİ |
| Anahtarsız giriş | Yok | Yok |
| Döşeme | Kumaş | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | Yok | VarEN İYİ |
| Fiyat | ₺1.980.000 | ₺1.995.000 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺6.902 |
| Garantiyıl | 5 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Hyundai Bayon mu Kia Stonic mi?
Hyundai Bayon ile Kia Stonic B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Bayon için ₺1.980.000, Stonic için ₺1.995.000; Bayon ₺15.000 (%1) daha ucuz.
Bayon benzin motorla 90 HP, Stonic benzin motorla 100 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Bayon için 11,9 sn, Stonic için 12,1 sn; Bayon 0,2 saniye daha hızlı. 100 km'lik enerji maliyeti ikisinde de yaklaşık ₺368. Tek depoyla menzil Bayon için yaklaşık 714 km, Stonic için 804 km; uzun yolda Stonic daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.170 mm uzunluğunda. Bagaj hacmi Bayon için 411 litre, Stonic için 352 litre; aile ve uzun yol kullanımında Bayon 59 litre önde.
Euro NCAP'te Bayon 4 yıldız (2021), Stonic 3 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺6.902.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Hyundai Bayon 48 puanla önde (diğeri 46). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- Bayon mu Stonic mi daha ucuz?
- Bayon. Güncel kasko değeri ₺1.980.000, Stonic için ₺1.995.000; aradaki fark ₺15.000.
- Bayon mu Stonic mi daha geniş?
- Bagajda Bayon: 411 litre, Stonic için 352 litre.








