araçkarşılaştır.com

Honda CR-V vs Hyundai Santa Fe

39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Honda CR-V vs Hyundai Santa Fe karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hyundai Santa Fe, 5 kategorinin 4 tanesini alıyor.

Genel değerlendirmede Hyundai Santa Fe öne çıkıyor (Kalite 74 - 67). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN
67
Honda CR-V · Değer 24
GENEL PUAN · ÖNDE
74
Hyundai Santa Fe · Değer 38

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2018). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Honda CR-VHyundai Santa Fe
  • 51Performans60
  • 45Ekonomi51
  • 53Kullanışlılık64
  • 91Güvenlik96
  • 97Konfor & Donanım97

21 ölçütten 18'i karşılaştırıldı.

  • Santa Fe 4 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
  • Santa Fe bagajı 73 litre daha büyük.
  • Santa Fe 0-100 km/s'e 1,0 sn daha hızlı ulaşıyor.

Tüm veriler

ÖzellikHonda CR-V Cr-v 2.0 e:hev Hibrit Advance ATD-SUV · SUV · 2023–2026₺6.160.000Hyundai Santa Fe Santa FE 1.6 T-gdi HEV 215 Progressive 4X4 ATD-SUV · SUV · 2024–2026₺6.120.000
GüçHP184215EN İYİ
TorkNm335367EN İYİ
0-100 km/ssn9,58,5EN İYİ
ÇekişÖnden çekişDört çeker
Azami hızkm/s187190
Motor hacmicckarşılaştırma dışı-1.600
Silindirkarşılaştırma dışı-4
EmişAtmosferikTurbo
Vites sayısıkarşılaştırma dışı-6
Enerji maliyeti₺/100km440
4,40 ₺/km
427
4,27 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km8511.031EN İYİ
CO₂ emisyonug/kmkarşılaştırma dışı-148
Yakıt tüketimiL/100km6,76,5
Bagaj hacmiL561634EN İYİ
Aks mesafesimm2.6602.765EN İYİ
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.6004.785
Genişlikmm1.8551.900
Yükseklikmm1.6791.710
Ağırlıkkg1.5601.780
DepoL5767
Euro NCAPyıldız5
2019 testi
5
2018 testi
Hava yastığı610EN İYİ
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
ŞanzımanOtomatikOtomatik
KlimaÇift bölgeliÇift bölgeli
Hız sabitleyiciAdaptifAdaptif
Ekrankarşılaştırma dışı-12.3"
Cam tavanVarVar
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
Döşemekarşılaştırma dışı-Deri
Isıtmalı koltukVarVar
Fiyat₺6.160.000
kasko değeri
₺6.120.000
kasko değeri
Yıllık MTVkarşılaştırma dışı-₺12.028
Yıllık değer koruma%89,992,3
Garantiyıl35

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Honda CR-V mı Hyundai Santa Fe mi?

Honda CR-V ile Hyundai Santa Fe D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri CR-V için ₺6.160.000, Santa Fe için ₺6.120.000; Santa Fe ₺40.000 (%1) daha ucuz.

CR-V hibrit motorla 184 HP, Santa Fe hibrit motorla 215 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma CR-V için 9,5 sn, Santa Fe için 8,5 sn; Santa Fe 1,0 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol CR-V için yaklaşık ₺440, Santa Fe için ₺427 tutuyor; Santa Fe her 100 km'de ₺13 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil CR-V için yaklaşık 851 km, Santa Fe için 1.031 km; uzun yolda Santa Fe daha seyrek durur.

Uzunluk CR-V için 4.600 mm, Santa Fe için 4.785 mm; Santa Fe 185 mm daha uzun. Aks mesafesi Santa Fe tarafında 105 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi CR-V için 561 litre, Santa Fe için 634 litre; aile ve uzun yol kullanımında Santa Fe 73 litre önde.

Euro NCAP'te CR-V 5 yıldız (2019), Santa Fe 5 yıldız (2018) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı CR-V için 6, Santa Fe için 10.

Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre CR-V yılda yaklaşık %10, Santa Fe %8 değer kaybediyor; Santa Fe değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi CR-V için 3 yıl, Santa Fe için 5 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Hyundai Santa Fe 74 puanla önde (diğeri 67). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.

CR-V mi Santa Fe mi daha ucuz?
Santa Fe. Güncel kasko değeri ₺6.120.000, CR-V için ₺6.160.000; aradaki fark ₺40.000.
CR-V mi Santa Fe mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Santa Fe. 100 km için ₺427 harcıyor, CR-V ₺440; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺1.971.
CR-V mi Santa Fe mi daha geniş?
Bagajda Santa Fe: 634 litre, CR-V için 561 litre. Aks mesafesinde Santa Fe önde.
CR-V mi Santa Fe mi daha az değer kaybediyor?
Santa Fe. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Santa Fe için %8, CR-V için %10.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.