Honda Accord vs MG MG7
37 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Honda Accord vs MG MG7 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Honda Accord, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Accord genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından MG7 daha iyi: 929 km / 836 km.
Genel değerlendirmede Honda Accord öne çıkıyor (Kalite 60 - 56). Fiyatına göre ise MG MG7 daha iyi bir alım (Değer 44 - 29).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 50Performans47
- 44Ekonomi43
- 53Kullanışlılık41
- Güvenlikveri yetersiz
- 95Konfor & Donanım95
21 ölçütten 13'i karşılaştırıldı.
- Accord bagajı 98 litre daha büyük.
- Accord 22 HP daha güçlü.
- MG7 tek depoyla ~93 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Honda Accord Accord 1.5 192 Executive Plus ATD · Sedan · 2021–2023₺3.243.921 | MG MG7 MG7 ExcellenceD · Sedan · 2025–2026₺3.330.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 192EN İYİ | 170 |
| TorkNm | 260 | 275EN İYİ |
| 0-100 km/ssnkarşılaştırma dışı | 8,9 | - |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 210 | 200 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.496 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 440EN İYİ | 460 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 836 | 929EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 153EN İYİ | 160 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,7 | 7,0 |
| Bagaj hacmiL | 473EN İYİ | 375 |
| Aks mesafesimm | 2.830EN İYİ | 2.778 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Uzunlukmm | 4.893 | 4.884 |
| Genişlikmm | 1.862 | 1.889 |
| Yükseklikmm | 1.450 | 1.447 |
| Ağırlıkkg | 1.470 | 1.608 |
| DepoL | 56 | 65 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 8" | - |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺3.243.921 | ₺3.330.000 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma% | 84,8 | 94,0 |
| Garantiyıl | 3 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Honda Accord mu MG MG7 mi?
Honda Accord ile MG MG7 D segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Accord için ₺3.243.921, MG7 için ₺3.330.000; Accord ₺86.079 (%3) daha ucuz.
Accord benzin motorla 192 HP, MG7 benzin motorla 170 HP güç üretiyor. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Accord için yaklaşık ₺440, MG7 için ₺460 tutuyor; Accord her 100 km'de ₺20 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Accord için yaklaşık 836 km, MG7 için 929 km; uzun yolda MG7 daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.890 mm uzunluğunda. Aks mesafesi Accord tarafında 52 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Accord için 473 litre, MG7 için 375 litre; aile ve uzun yol kullanımında Accord 98 litre önde.
Yıllık MTV Accord için yaklaşık ₺9.012, MG7 için ₺12.028. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Accord yılda yaklaşık %15, MG7 %6 değer kaybediyor; MG7 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Accord için 3 yıl, MG7 için 5 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Honda Accord 60 puanla önde (diğeri 56). Fiyatına göre bakıldığında ise MG7 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- Accord mu MG7 mi daha ucuz?
- Accord. Güncel kasko değeri ₺3.243.921, MG7 için ₺3.330.000; aradaki fark ₺86.079.
- Accord mu MG7 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Accord. 100 km için ₺440 harcıyor, MG7 ₺460; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.956.
- Accord mu MG7 mi daha geniş?
- Bagajda Accord: 473 litre, MG7 için 375 litre. Aks mesafesinde Accord önde.
- Accord mu MG7 mi daha az değer kaybediyor?
- MG7. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp MG7 için %6, Accord için %15.











