Ford Puma vs Renault Captur
38 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Ford Puma vs Renault Captur karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Renault Captur, 5 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Captur genel puanda önde, ancak 0-100 km/s bakımından Puma daha iyi: 8,7 sn / 9,4 sn.
Genel değerlendirmede Renault Captur öne çıkıyor (Kalite 63 - 56). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 44Performans46
- 53Ekonomi52
- 40Kullanışlılık39
- 90Güvenlik90
- 46Konfor & Donanım87
21 ölçütten 14'i karşılaştırıldı.
- Captur şanzıman bakımından önde: Otomatik / Manuel.
- Captur hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Standart.
- Captur ekran bakımından önde: 10.4" / 8".
Tüm veriler
| Özellik | Ford Puma Puma St-line 1.0 MHEV Ecoboost 155B-SUV · SUV · 2020–2022₺1.810.065 | Renault Captur Captur Techno 1.3 Mild Hybrid EDC 160B-SUV · SUV · 2024–2025₺1.820.981 |
|---|---|---|
| GüçHP | 155 | 160 |
| TorkNm | 200 | 270EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,7EN İYİ | 9,4 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 205 | 200 |
| Motor hacmicc | 1.000 | 1.300 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 355EN İYİ | 374 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 778 | 842EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 123EN İYİ | 130 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,4 | 5,7 |
| Bagaj hacmiL | 456EN İYİ | 422 |
| Aks mesafesimm | 2.588 | 2.639EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.186 | 4.227 |
| Genişlikmm | 1.805 | 1.797 |
| Yükseklikmm | 1.550 | 1.576 |
| Ağırlıkkg | 1.280 | 1.234 |
| DepoL | 42 | 48 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Manuel | OtomatikEN İYİ |
| Klimakarşılaştırma dışı | Otomatik | - |
| Hız sabitleyici | Standart | AdaptifEN İYİ |
| Ekran | 8" | 10.4"EN İYİ |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Yok | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Yok | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Yok | - |
| Fiyat | ₺1.810.065 | ₺1.820.981 |
| Yıllık MTV | ₺4.807 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma% | 90,5 | 90,1 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Ford Puma mı Renault Captur mu?
Ford Puma ile Renault Captur B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Puma için ₺1.810.065, Captur için ₺1.820.981; Puma ₺10.916 (%1) daha ucuz.
Puma benzin motorla 155 HP, Captur benzin motorla 160 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Puma için 8,7 sn, Captur için 9,4 sn; Puma 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Puma için yaklaşık ₺355, Captur için ₺374 tutuyor; Puma her 100 km'de ₺20 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Puma için yaklaşık 778 km, Captur için 842 km; uzun yolda Captur daha seyrek durur.
Uzunluk Puma için 4.186 mm, Captur için 4.227 mm; Captur 41 mm daha uzun. Aks mesafesi Captur tarafında 51 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Puma için 456 litre, Captur için 422 litre; aile ve uzun yol kullanımında Puma 34 litre önde.
Euro NCAP'te Puma 5 yıldız (2019), Captur 5 yıldız (2019) almış. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Puma için yaklaşık ₺4.807, Captur için ₺6.902. Kasko listesine göre ikisi de yılda yaklaşık %10 değer kaybediyor. Garanti süresi Puma için 2 yıl, Captur için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Renault Captur 63 puanla önde (diğeri 56). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Puma, performanssa Captur öne çıkıyor.
- Puma mı Captur mu daha ucuz?
- Puma. Güncel kasko değeri ₺1.810.065, Captur için ₺1.820.981; aradaki fark ₺10.916.
- Puma mı Captur mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Puma. 100 km için ₺355 harcıyor, Captur ₺374; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.956.
- Puma mı Captur mu daha geniş?
- Bagajda Puma: 456 litre, Captur için 422 litre. Aks mesafesinde Captur önde.









