araçkarşılaştır.com

Dacia Sandero Stepway vs Kia Stonic

39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Dacia Sandero Stepway vs Kia Stonic karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Kia Stonic, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.

Stonic genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Sandero Stepway daha iyi: 231 ₺/100km / 414 ₺/100km.

Genel değerlendirmede Kia Stonic öne çıkıyor (Kalite 48 - 47). Fiyatına göre ise Dacia Sandero Stepway daha iyi bir alım (Değer 46 - 44).

GENEL PUAN
47
Dacia Sandero Stepway · Değer 46
GENEL PUAN · ÖNDE
48
Kia Stonic · Değer 44

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Dacia Sandero StepwayKia Stonic
  • 34Performans19
  • 62Ekonomi44
  • 27Kullanışlılık29
  • 53Güvenlik64
  • 57Konfor & Donanım82

21 ölçütten 21'i karşılaştırıldı.

  • Stonic daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (3 yıldız).
  • Sandero Stepway her 100 km'de yaklaşık 183 ₺ daha az enerji harcıyor (%44 daha ekonomik).
  • Stonic cam tavan bakımından önde: Var / Yok.

Tüm veriler

ÖzellikDacia Sandero Stepway Sandero Stepway Expression Eco-g 120 AutoB-SUV · SUV · 2026–2026₺1.786.000Kia Stonic Stonic Prestige 1.4 100 ATB-SUV · SUV · 2021–2023₺1.784.722
GüçHP120EN İYİ100
TorkNm230EN İYİ134
0-100 km/ssn10,5EN İYİ13,2
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s175172
Motor hacmicc1.2001.400
Silindir34
EmişTurboAtmosferik
Vites sayısı66
Enerji maliyeti₺/100km231EN İYİ
2,31 ₺/km
414
4,14 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km676714EN İYİ
CO₂ emisyonug/km120EN İYİ143
Yakıt tüketimiL/100km7,46,3
Bagaj hacmiL328352EN İYİ
Aks mesafesimm2.6042.580
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.0994.140
Genişlikmm1.8481.760
Yükseklikmm1.5871.520
Ağırlıkkg1.1501.145
DepoL5045
Euro NCAPyıldız2
2021 testi
3EN İYİ
2017 testi
Hava yastığı66
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
ŞanzımanOtomatikOtomatik
KlimaOtomatikOtomatik
Hız sabitleyiciStandartStandart
Ekran8"8"
Cam tavanYokVarEN İYİ
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
DöşemeKumaşDeriEN İYİ
Isıtmalı koltukYokVarEN İYİ
Fiyat₺1.786.000
kasko değeri
₺1.784.722
kasko değeri
Yıllık MTV₺6.902₺9.012
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı-89,9
Garantiyıl35

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Dacia Sandero Stepway mı Kia Stonic mi?

Dacia Sandero Stepway ile Kia Stonic B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Sandero Stepway için ₺1.786.000, Stonic için ₺1.784.722; Stonic ₺1.278 (%0) daha ucuz.

Sandero Stepway lpg motorla 120 HP, Stonic benzin motorla 100 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Sandero Stepway için 10,5 sn, Stonic için 13,2 sn; Sandero Stepway 2,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Sandero Stepway için yaklaşık ₺231, Stonic için ₺414 tutuyor; Sandero Stepway her 100 km'de ₺183 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Sandero Stepway için yaklaşık 676 km, Stonic için 714 km; uzun yolda Stonic daha seyrek durur.

Uzunluk Sandero Stepway için 4.099 mm, Stonic için 4.140 mm; Stonic 41 mm daha uzun. Aks mesafesi Sandero Stepway tarafında 24 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Sandero Stepway için 328 litre, Stonic için 352 litre; aile ve uzun yol kullanımında Stonic 24 litre önde.

Euro NCAP'te Sandero Stepway 2 yıldız (2021), Stonic 3 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.

Yıllık MTV Sandero Stepway için yaklaşık ₺6.902, Stonic için ₺9.012. Garanti süresi Sandero Stepway için 3 yıl, Stonic için 5 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Kia Stonic 48 puanla önde (diğeri 47). Fiyatına göre bakıldığında ise Sandero Stepway daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Sandero Stepway, bagaj ve aile kullanımıysa Stonic daha mantıklı bir seçim.

Sandero Stepway mı Stonic mi daha ucuz?
Stonic. Güncel kasko değeri ₺1.784.722, Sandero Stepway için ₺1.786.000; aradaki fark ₺1.278.
Sandero Stepway mı Stonic mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Sandero Stepway. 100 km için ₺231 harcıyor, Stonic ₺414; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺27.456.
Sandero Stepway mı Stonic mi daha geniş?
Bagajda Stonic: 352 litre, Sandero Stepway için 328 litre. Aks mesafesinde Sandero Stepway önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.