Dacia Sandero Stepway vs KG Mobility Tivoli
39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Dacia Sandero Stepway vs KG Mobility Tivoli karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
KG Mobility Tivoli, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Tivoli genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Sandero Stepway daha iyi: 231 ₺/100km / 506 ₺/100km.
Genel değerlendirmede KG Mobility Tivoli öne çıkıyor (Kalite 44 - 35). Fiyatına göre ise Dacia Sandero Stepway daha iyi bir alım (Değer 39 - 30).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2016). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 34Performans41
- 62Ekonomi31
- 27Kullanışlılık37
- 16Güvenlik66
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.
- Tivoli daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (4 yıldız).
- Sandero Stepway her 100 km'de yaklaşık 275 ₺ daha az enerji harcıyor (%54 daha ekonomik).
- Tivoli bagajı 95 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Dacia Sandero Stepway Sandero Stepway Expression Eco-g 120 AutoB-SUV · SUV · 2026–2026₺1.786.000 | KG Mobility Tivoli Tivoli G1.5 4X2 ATB-SUV · SUV · 2023–2025₺1.799.712 |
|---|---|---|
| GüçHP | 120 | 163EN İYİ |
| TorkNm | 230 | 280EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 10,5EN İYİ | 10,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 175 | 175 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 1.200 | - |
| Silindirkarşılaştırma dışı | 3 | - |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 231EN İYİ | 506 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 676EN İYİ | 610 |
| CO₂ emisyonug/km | 120EN İYİ | 175 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,4 | 7,7 |
| Bagaj hacmiL | 328 | 423EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.604 | 2.600 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.099 | 4.225 |
| Genişlikmm | 1.848 | 1.810 |
| Yükseklikmm | 1.587 | 1.613 |
| Ağırlıkkg | 1.150 | 1.290 |
| DepoL | 50 | 47 |
| Euro NCAPyıldız | 2 | 4EN İYİ |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | Otomatik | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Standart | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 8" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Yok | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Kumaş | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Yok | - |
| Fiyat | ₺1.786.000 | ₺1.799.712 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺6.902 | - |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 84,9 |
| Garantiyıl | 3 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Dacia Sandero Stepway mı KG Mobility Tivoli mi?
Dacia Sandero Stepway ile KG Mobility Tivoli B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Sandero Stepway için ₺1.786.000, Tivoli için ₺1.799.712; Sandero Stepway ₺13.712 (%1) daha ucuz.
Sandero Stepway lpg motorla 120 HP, Tivoli benzin motorla 163 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Sandero Stepway için 10,5 sn, Tivoli için 10,9 sn; Sandero Stepway 0,4 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Sandero Stepway için yaklaşık ₺231, Tivoli için ₺506 tutuyor; Sandero Stepway her 100 km'de ₺275 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Sandero Stepway için yaklaşık 676 km, Tivoli için 610 km; uzun yolda Sandero Stepway daha seyrek durur.
Uzunluk Sandero Stepway için 4.099 mm, Tivoli için 4.225 mm; Tivoli 126 mm daha uzun. Aks mesafesi Sandero Stepway tarafında 4 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Sandero Stepway için 328 litre, Tivoli için 423 litre; aile ve uzun yol kullanımında Tivoli 95 litre önde.
Euro NCAP'te Sandero Stepway 2 yıldız (2021), Tivoli 4 yıldız (2016) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Garanti süresi Sandero Stepway için 3 yıl, Tivoli için 5 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında KG Mobility Tivoli 44 puanla önde (diğeri 35). Fiyatına göre bakıldığında ise Sandero Stepway daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Sandero Stepway, bagaj ve aile kullanımıysa Tivoli daha mantıklı bir seçim.
- Sandero Stepway mı Tivoli mi daha ucuz?
- Sandero Stepway. Güncel kasko değeri ₺1.786.000, Tivoli için ₺1.799.712; aradaki fark ₺13.712.
- Sandero Stepway mı Tivoli mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Sandero Stepway. 100 km için ₺231 harcıyor, Tivoli ₺506; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺41.251.
- Sandero Stepway mı Tivoli mi daha geniş?
- Bagajda Tivoli: 423 litre, Sandero Stepway için 328 litre. Aks mesafesinde Sandero Stepway önde.










