Citroen SpaceTourer vs Ford Tourneo Custom
29 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen SpaceTourer vs Ford Tourneo Custom karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Ford Tourneo Custom, 3 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Tourneo Custom genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından SpaceTourer daha iyi: 1.029 km / 300 km.
Genel değerlendirmede Ford Tourneo Custom öne çıkıyor (Kalite 73 - 46). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 50Performans55
- 42Ekonomi69
- Kullanışlılıkveri yetersiz
- Güvenlikveri yetersiz
- 48Konfor & Donanım97
20 ölçütten 12'i karşılaştırıldı.
- Tourneo Custom her 100 km'de yaklaşık 394 ₺ daha az enerji harcıyor (%79 daha ekonomik).
- SpaceTourer tek depoyla ~729 km daha fazla yol gidiyor.
- Tourneo Custom hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Yok.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen SpaceTourer Spacetourer 2.2 BLUEHDI 180 EAT8 FLE-MPV · MPV · 2025–2026₺2.635.000 | Ford Tourneo Custom E-tourneo Custom 340L 160KW DeluxeE-MPV · MPV · 2024–2025₺2.610.216 |
|---|---|---|
| GüçHP | 180 | 218EN İYİ |
| TorkNm | 400 | 415EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 10,5 | 10,5 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 185 | 130 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 497 | 104EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.029EN İYİ | 300 |
| CO₂ emisyonug/km | 178 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiLkarşılaştırma dışı | 989 | - |
| Aks mesafesimm | 3.275EN İYİ | 3.100 |
| Koltuk | 9 | 9 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.986 | 5.050 |
| Genişlikmm | 1.920 | 2.032 |
| Yükseklikmm | 1.940 | 1.968 |
| Ağırlıkkg | 1.900 | 2.200 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 3 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klimakarşılaştırma dışı | Çift bölgeli | - |
| Hız sabitleyici | Yok | AdaptifEN İYİ |
| Ekran | 10" | 13"EN İYİ |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Fiyat | ₺2.635.000 | ₺2.610.216 |
| Yıllık MTV | ₺50.217 | ₺14.586 |
| Yıllık değer koruma% | 98,2 | 99,6 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen SpaceTourer mi Ford Tourneo Custom mu?
Citroen SpaceTourer ile Ford Tourneo Custom E-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri SpaceTourer için ₺2.635.000, Tourneo Custom için ₺2.610.216; Tourneo Custom ₺24.784 (%1) daha ucuz.
SpaceTourer dizel motorla 180 HP, Tourneo Custom elektrik motorla 218 HP güç üretiyor. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol SpaceTourer için yaklaşık ₺497, Tourneo Custom için ₺104 tutuyor; Tourneo Custom her 100 km'de ₺394 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil SpaceTourer için yaklaşık 1.029 km, Tourneo Custom için 300 km; uzun yolda SpaceTourer daha seyrek durur.
Uzunluk SpaceTourer için 4.986 mm, Tourneo Custom için 5.050 mm; Tourneo Custom 64 mm daha uzun. Aks mesafesi SpaceTourer tarafında 175 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek.
Yıllık MTV SpaceTourer için yaklaşık ₺50.217, Tourneo Custom için ₺14.586. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre SpaceTourer yılda yaklaşık %2, Tourneo Custom %0 değer kaybediyor; Tourneo Custom değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Ford Tourneo Custom 73 puanla önde (diğeri 46). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- SpaceTourer mi Tourneo Custom mu daha ucuz?
- Tourneo Custom. Güncel kasko değeri ₺2.610.216, SpaceTourer için ₺2.635.000; aradaki fark ₺24.784.
- SpaceTourer mi Tourneo Custom mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Tourneo Custom. 100 km için ₺104 harcıyor, SpaceTourer ₺497; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺59.041.
- SpaceTourer mi Tourneo Custom mu daha az değer kaybediyor?
- Tourneo Custom. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Tourneo Custom için %0, SpaceTourer için %2.








