Citroen SpaceTourer vs Ford Tourneo Custom
36 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen SpaceTourer vs Ford Tourneo Custom karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Ford Tourneo Custom, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.
Tourneo Custom genel puanda önde, ancak şanzıman bakımından SpaceTourer daha iyi: Otomatik / Manuel.
Genel değerlendirmede Ford Tourneo Custom öne çıkıyor (Kalite 52 - 50). Fiyatına göre ise Citroen SpaceTourer daha iyi bir alım (Değer 39 - 33).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 50Performans38
- 42Ekonomi42
- Kullanışlılıkveri yetersiz
- Güvenlikveri yetersiz
- 61Konfor & Donanım78
21 ölçütten 13'i karşılaştırıldı.
- Tourneo Custom hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Yok.
- SpaceTourer şanzıman bakımından önde: Otomatik / Manuel.
- SpaceTourer 44 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen SpaceTourer Spacetourer 2.2 BLUEHDI 180 EAT8 FLE-MPV · MPV · 2025–2026₺2.635.000 | Ford Tourneo Custom Tourneocustom 320S EB Upg 136 DeluxeE-MPV · MPV · 2023–2026₺2.566.700 |
|---|---|---|
| GüçHP | 180EN İYİ | 136 |
| TorkNm | 400EN İYİ | 360 |
| 0-100 km/ssn | 10,5EN İYİ | 12,0 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 185 | 165 |
| Motor hacmicc | 2.200 | 2.000 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 497 | 497 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.029 | 1.029 |
| CO₂ emisyonug/km | 178 | 178 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,8 | 6,8 |
| Bagaj hacmiLkarşılaştırma dışı | 989 | - |
| Aks mesafesimm | 3.275EN İYİ | 3.100 |
| Koltuk | 9 | 9 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.986 | 5.050 |
| Genişlikmm | 1.920 | 2.032 |
| Yükseklikmm | 1.940 | 1.968 |
| Ağırlıkkg | 1.900 | 2.200 |
| DepoL | 70 | 70 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 3 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | OtomatikEN İYİ | Manuel |
| Klimakarşılaştırma dışı | Çift bölgeli | - |
| Hız sabitleyici | Yok | AdaptifEN İYİ |
| Ekran | 10" | 13"EN İYİ |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Fiyat | ₺2.635.000 | ₺2.566.700 |
| Yıllık MTV | ₺50.217 | ₺33.474 |
| Yıllık değer koruma% | 98,2 | 94,6 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen SpaceTourer mi Ford Tourneo Custom mu?
Citroen SpaceTourer ile Ford Tourneo Custom E-MPV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri SpaceTourer için ₺2.635.000, Tourneo Custom için ₺2.566.700; Tourneo Custom ₺68.300 (%3) daha ucuz.
SpaceTourer dizel motorla 180 HP, Tourneo Custom dizel motorla 136 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma SpaceTourer için 10,5 sn, Tourneo Custom için 12,0 sn; SpaceTourer 1,5 saniye daha hızlı. 100 km'lik enerji maliyeti ikisinde de yaklaşık ₺497.
Uzunluk SpaceTourer için 4.986 mm, Tourneo Custom için 5.050 mm; Tourneo Custom 64 mm daha uzun. Aks mesafesi SpaceTourer tarafında 175 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek.
Yıllık MTV SpaceTourer için yaklaşık ₺50.217, Tourneo Custom için ₺33.474. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre SpaceTourer yılda yaklaşık %2, Tourneo Custom %5 değer kaybediyor; SpaceTourer değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Ford Tourneo Custom 52 puanla önde (diğeri 50). Fiyatına göre bakıldığında ise SpaceTourer daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- SpaceTourer mi Tourneo Custom mu daha ucuz?
- Tourneo Custom. Güncel kasko değeri ₺2.566.700, SpaceTourer için ₺2.635.000; aradaki fark ₺68.300.
- SpaceTourer mi Tourneo Custom mu daha az değer kaybediyor?
- SpaceTourer. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp SpaceTourer için %2, Tourneo Custom için %5.








