Citroen C4 vs Dacia Logan
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Citroen C4 vs Dacia Logan karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Citroen C4, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
C4 genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Logan daha iyi: 231 ₺/100km / 420 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Citroen C4 öne çıkıyor (Kalite 59 - 52). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 40Performans34
- 45Ekonomi62
- 36Kullanışlılık54
- 78Güvenlik53
- 94Konfor & Donanım56
21 ölçütten 20'i karşılaştırıldı.
- C4 daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (4 yıldız).
- Logan her 100 km'de yaklaşık 190 ₺ daha az enerji harcıyor (%45 daha ekonomik).
- Logan bagajı 193 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Citroen C4 C4 Max 1.2 PURETECH 130 EAT8C · Sedan · 2024–2025₺1.696.568 | Dacia Logan Logan Expression Eco-g 120 AutoC · Sedan · 2026–2026₺1.709.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 130EN İYİ | 120 |
| TorkNm | 230 | 230 |
| 0-100 km/ssn | 9,2EN İYİ | 10,5 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 183 | 175 |
| Motor hacmicc | 1.200 | 1.200 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 6 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 420 | 231EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 781EN İYİ | 676 |
| CO₂ emisyonug/km | 145 | 120EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,4 | 7,4 |
| Bagaj hacmiL | 380 | 573EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.649 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Uzunlukmm | 4.360 | 4.546 |
| Genişlikmm | 1.800 | 1.732 |
| Yükseklikmm | 1.525 | 1.501 |
| Ağırlıkkg | 1.276 | 1.090 |
| DepoL | 50 | 50 |
| Euro NCAPyıldız | 4EN İYİ | 2 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeliEN İYİ | Otomatik |
| Hız sabitleyici | AdaptifEN İYİ | Standart |
| Ekran | 10" | 10" |
| Cam tavan | VarEN İYİ | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | VarEN İYİ | Yok |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltuk | VarEN İYİ | Yok |
| Fiyat | ₺1.696.568 | ₺1.709.000 |
| Yıllık MTV | ₺6.902 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 95,0 | - |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Citroen C4 mi Dacia Logan mı?
Citroen C4 ile Dacia Logan C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C4 için ₺1.696.568, Logan için ₺1.709.000; C4 ₺12.432 (%1) daha ucuz.
C4 benzin motorla 130 HP, Logan lpg motorla 120 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C4 için 9,2 sn, Logan için 10,5 sn; C4 1,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C4 için yaklaşık ₺420, Logan için ₺231 tutuyor; Logan her 100 km'de ₺190 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C4 için yaklaşık 781 km, Logan için 676 km; uzun yolda C4 daha seyrek durur.
Uzunluk C4 için 4.360 mm, Logan için 4.546 mm; Logan 186 mm daha uzun. Aks mesafesi C4 tarafında 21 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C4 için 380 litre, Logan için 573 litre; aile ve uzun yol kullanımında Logan 193 litre önde.
Euro NCAP'te C4 4 yıldız (2021), Logan 2 yıldız (2021) almış. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺6.902. Garanti süresi C4 için 2 yıl, Logan için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Citroen C4 59 puanla önde (diğeri 52). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Logan, performanssa C4 öne çıkıyor.
- C4 mi Logan mı daha ucuz?
- C4. Güncel kasko değeri ₺1.696.568, Logan için ₺1.709.000; aradaki fark ₺12.432.
- C4 mi Logan mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Logan. 100 km için ₺231 harcıyor, C4 ₺420; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺28.441.
- C4 mi Logan mı daha geniş?
- Bagajda Logan: 573 litre, C4 için 380 litre. Aks mesafesinde C4 önde.
- C4 mi Logan mı daha güvenli?
- Aynı yılın Euro NCAP testinde C4 daha yüksek puan almış: 4 yıldıza karşı 2.









