araçkarşılaştır.com

Citroen C-Elysee vs Volkswagen Golf

38 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Citroen C-Elysee vs Volkswagen Golf karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Volkswagen Golf, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.

Golf genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından C-Elysee daha iyi: 506 L / 381 L.

Genel değerlendirmede Volkswagen Golf öne çıkıyor (Kalite 57 - 52). Fiyatına göre ise Citroen C-Elysee daha iyi bir alım (Değer 70 - 21).

GENEL PUAN
52
Citroen C-Elysee · Değer 70
GENEL PUAN · ÖNDE
57
Volkswagen Golf · Değer 21

Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.

Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2013 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Citroen C-ElyseeVolkswagen Golf
  • 27Performans35
  • 62Ekonomi60
  • 48Kullanışlılık34
  • 66Güvenlik92
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.

  • Golf daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • Golf şanzıman bakımından önde: Otomatik / Manuel.
  • C-Elysee bagajı 125 litre daha büyük.

Tüm veriler

ÖzellikCitroen C-Elysee C-elysee Exclusive 1.5 B Luehdi 100C · Sedan · 2020–2020₺902.150Volkswagen Golf Golf 1.5 etsi 116 DSG Life FLC · Hatchback · 2024–2026₺2.994.000
GüçHP100116EN İYİ
TorkNm250EN İYİ220
0-100 km/ssn12,310,0EN İYİ
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s172202
Motor hacmicc1.5001.500
Silindir44
EmişTurboTurbo
Vites sayısı57
Enerji maliyeti₺/100km336
3,36 ₺/km
328
3,28 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km1.087EN İYİ900
CO₂ emisyonug/km121113EN İYİ
Yakıt tüketimiL/100km4,65,0
Bagaj hacmiL506EN İYİ381
Aks mesafesimm2.652EN İYİ2.620
Koltuk55
Kapıkarşılaştırma dışı-5
Uzunlukmm4.4284.284
Genişlikmm1.7481.789
Yükseklikmm1.4661.456
Ağırlıkkg1.1651.300
DepoL5045
Euro NCAPyıldız4
2013 testi
5EN İYİ
2019 testi
Hava yastığıkarşılaştırma dışı-7
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Geri görüş kamerası
ŞanzımanManuelOtomatikEN İYİ
Klimakarşılaştırma dışı-Çift bölgeli
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Adaptif
Ekrankarşılaştırma dışı-10.3"
Cam tavankarşılaştırma dışı-Yok
LED farkarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺902.150
kasko değeri
₺2.994.000
kasko değeri
Yıllık MTV₺5.220₺12.028
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı-81,6
Garantiyıl22

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Citroen C-Elysee mi Volkswagen Golf mu?

Citroen C-Elysee ile Volkswagen Golf C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri C-Elysee için ₺902.150, Golf için ₺2.994.000; C-Elysee ₺2.091.850 (%70) daha ucuz.

C-Elysee dizel motorla 100 HP, Golf benzin motorla 116 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma C-Elysee için 12,3 sn, Golf için 10,0 sn; Golf 2,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol C-Elysee için yaklaşık ₺336, Golf için ₺328 tutuyor; Golf her 100 km'de ₺8 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil C-Elysee için yaklaşık 1.087 km, Golf için 900 km; uzun yolda C-Elysee daha seyrek durur.

Uzunluk C-Elysee için 4.428 mm, Golf için 4.284 mm; C-Elysee 144 mm daha uzun. Aks mesafesi C-Elysee tarafında 32 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi C-Elysee için 506 litre, Golf için 381 litre; aile ve uzun yol kullanımında C-Elysee 125 litre önde.

Euro NCAP'te C-Elysee 4 yıldız (2013), Golf 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.

Yıllık MTV C-Elysee için yaklaşık ₺5.220, Golf için ₺12.028.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volkswagen Golf 57 puanla önde (diğeri 52). Fiyatına göre bakıldığında ise C-Elysee daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Golf, bagaj ve aile kullanımıysa C-Elysee daha mantıklı bir seçim.

C-Elysee mi Golf mu daha ucuz?
C-Elysee. Güncel kasko değeri ₺902.150, Golf için ₺2.994.000; aradaki fark ₺2.091.850.
C-Elysee mi Golf mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Golf. 100 km için ₺328 harcıyor, C-Elysee ₺336; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺1.192.
C-Elysee mi Golf mu daha geniş?
Bagajda C-Elysee: 506 litre, Golf için 381 litre. Aks mesafesinde C-Elysee önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.