BMW X6 vs Land Rover Range Rover
28 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW X6 vs Land Rover Range Rover karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Range Rover, 3 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Range Rover genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından X6 daha iyi: 1.000 km / 772 km.
Genel değerlendirmede Land Rover Range Rover öne çıkıyor (Kalite 67 - 62). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 88Performans89
- 34Ekonomi39
- 69Kullanışlılık79
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Range Rover kilometre başına 192 g daha az CO₂ salıyor.
- Range Rover bagajı 145 litre daha büyük.
- X6 tek depoyla ~228 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW X6 X6 XDRIVE40d 3.0 (352) M SportE-SUV · SUV · 2026–2026₺19.298.400 | Land Rover Range Rover 3.0 P440 PHEV AWDE-SUV · SUV · 2023–2023₺20.778.648 |
|---|---|---|
| GüçHP | 352 | 440EN İYİ |
| TorkNm | 720EN İYİ | 620 |
| 0-100 km/ssn | 5,6 | 5,8 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 250 | 225 |
| Motor hacmicc | 3.000 | 3.000 |
| Silindir | 6 | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 585EN İYİ | 604 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.000EN İYİ | 772 |
| CO₂ emisyonug/km | 210 | 18EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 8,0 | 9,2 |
| Bagaj hacmiL | 580 | 725EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.975 | 2.997 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.941 | 5.052 |
| Genişlikmm | 2.004 | 2.047 |
| Yükseklikmm | 1.696 | 1.870 |
| Ağırlıkkg | 2.160 | 2.585 |
| DepoL | 80 | 71 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺19.298.400 | ₺20.778.648 |
| Yıllık MTV | ₺70.018 | ₺60.905 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X6 mi Land Rover Range Rover mi?
BMW X6 ile Land Rover Range Rover E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X6 için ₺19.298.400, Range Rover için ₺20.778.648; X6 ₺1.480.248 (%7) daha ucuz.
X6 dizel motorla 352 HP, Range Rover şarjlı hibrit (phev) motorla 440 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X6 için 5,6 sn, Range Rover için 5,8 sn; X6 0,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X6 için yaklaşık ₺585, Range Rover için ₺604 tutuyor; X6 her 100 km'de ₺19 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X6 için yaklaşık 1.000 km, Range Rover için 772 km; uzun yolda X6 daha seyrek durur.
Uzunluk X6 için 4.941 mm, Range Rover için 5.052 mm; Range Rover 111 mm daha uzun. Aks mesafesi Range Rover tarafında 22 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X6 için 580 litre, Range Rover için 725 litre; aile ve uzun yol kullanımında Range Rover 145 litre önde.
Yıllık MTV X6 için yaklaşık ₺70.018, Range Rover için ₺60.905. Garanti süresi X6 için 2 yıl, Range Rover için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Range Rover 67 puanla önde (diğeri 62). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse X6, bagaj ve aile kullanımıysa Range Rover daha mantıklı bir seçim.
- X6 mi Range Rover mi daha ucuz?
- X6. Güncel kasko değeri ₺19.298.400, Range Rover için ₺20.778.648; aradaki fark ₺1.480.248.
- X6 mi Range Rover mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X6. 100 km için ₺585 harcıyor, Range Rover ₺604; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺2.896.
- X6 mi Range Rover mi daha geniş?
- Bagajda Range Rover: 725 litre, X6 için 580 litre. Aks mesafesinde Range Rover önde.









