BMW X5 vs Land Rover Range Rover
36 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: X5 xDRIVE40d 3.0 (340) M Sport ve 3.0 PHEV460 Autobiography. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Range Rover, 4 kategorinin 1 tanesini alıyor.
Range Rover genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından X5 daha iyi: 1.159 km / 809 km.
Genel değerlendirmede Land Rover Range Rover öne çıkıyor (Kalite 75 - 74). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2018 ve 2022). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 90Performans90
- 43Ekonomi41
- 74Kullanışlılık79
- 92Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.
- Range Rover kilometre başına 162 g daha az CO₂ salıyor.
- X5 tek depoyla ~350 km daha fazla yol gidiyor.
- X5 her 100 km'de yaklaşık 80 ₺ daha az enerji harcıyor (%14 daha ekonomik).
Tüm veriler
| Özellik | BMW X5 X5E-SUV · SUV · 2025–2026₺19.255.800 | Land Rover Range Rover Range RoverE-SUV · SUV · 2025–2026₺34.184.904 |
|---|---|---|
| GüçHP | 340 | 460EN İYİ |
| TorkNm | 700EN İYİ | 660 |
| 0-100 km/ssn | 4,6EN İYİ | 5,7 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 250 | 225 |
| Motor hacmicc | 3.000 | 3.000 |
| Silindir | 6 | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 505EN İYİ | 585 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.159EN İYİ | 809 |
| CO₂ emisyonug/km | 181 | 19EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,9 | 8,9 |
| Bagaj hacmiL | 650 | 725EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.975 | 2.997 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.935 | 5.052 |
| Genişlikmm | 2.004 | 2.047 |
| Yükseklikmm | 1.765 | 1.870 |
| Ağırlıkkg | 2.135 | 2.585 |
| DepoL | 80 | 72 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Deri |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺19.255.800 | ₺34.184.904 |
| Yıllık MTV | ₺70.018 | ₺70.018 |
| Yıllık değer koruma% | 89,1 | 92,0 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X5 mi Land Rover Range Rover mi?
BMW X5 ile Land Rover Range Rover E-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW X5 X5 xDRIVE40d 3.0 (340) M Sport ve Land Rover Range Rover 3.0 PHEV460 Autobiography. Güncel kasko değeri X5 için ₺19.255.800, Range Rover için ₺34.184.904; X5 ₺14.929.104 (%44) daha ucuz.
X5 dizel motorla 340 HP, Range Rover şarjlı hibrit (phev) motorla 460 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X5 için 4,6 sn, Range Rover için 5,7 sn; X5 1,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X5 için yaklaşık ₺505, Range Rover için ₺585 tutuyor; X5 her 100 km'de ₺80 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X5 için yaklaşık 1.159 km, Range Rover için 809 km; uzun yolda X5 daha seyrek durur.
Uzunluk X5 için 4.935 mm, Range Rover için 5.052 mm; Range Rover 117 mm daha uzun. Aks mesafesi Range Rover tarafında 22 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X5 için 650 litre, Range Rover için 725 litre; aile ve uzun yol kullanımında Range Rover 75 litre önde.
Euro NCAP'te X5 5 yıldız (2018), Range Rover 5 yıldız (2022) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺70.018. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre X5 yılda yaklaşık %11, Range Rover %8 değer kaybediyor; Range Rover değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi X5 için 2 yıl, Range Rover için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Range Rover 75 puanla önde (diğeri 74). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse X5, bagaj ve aile kullanımıysa Range Rover daha mantıklı bir seçim.
- X5 mi Range Rover mi daha ucuz?
- X5. Güncel kasko değeri ₺19.255.800, Range Rover için ₺34.184.904; aradaki fark ₺14.929.104.
- X5 mi Range Rover mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X5. 100 km için ₺505 harcıyor, Range Rover ₺585; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺12.007.
- X5 mi Range Rover mi daha geniş?
- Bagajda Range Rover: 725 litre, X5 için 650 litre. Aks mesafesinde Range Rover önde.
- X5 mi Range Rover mi daha az değer kaybediyor?
- Range Rover. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Range Rover için %8, X5 için %11.










