BMW X1 vs Chery Tiggo 7 Pro Max
39 özellik · 2/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW X1 vs Chery Tiggo 7 Pro Max karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 41Performans54
- 47Ekonomi31
- Kullanışlılıkveri yetersiz
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 8'i karşılaştırıldı.
- X1 her 100 km'de yaklaşık 105 ₺ daha az enerji harcıyor (%20 daha ekonomik).
- Tiggo 7 Pro Max 57 HP daha güçlü.
- X1 tek depoyla ~164 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW X1 X1 SDRIVE18i 1.5 140 M SportC-SUV · SUV · 2019–2022₺2.730.440 | Chery Tiggo 7 Pro Max Tiggo 7 Pro Max ExceptionalC-SUV · SUV · 2024–2025₺2.350.749 |
|---|---|---|
| GüçHP | 140 | 197EN İYİ |
| TorkNm | 220 | 290EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,2 | 8,5EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | 208 | - |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 1.500 | - |
| Silindirkarşılaştırma dışı | 3 | - |
| Emişkarşılaştırma dışı | Turbo | - |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | 7 | - |
| Enerji maliyeti₺/100km | 414EN İYİ | 519 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 810EN İYİ | 646 |
| CO₂ emisyonug/km | 143EN İYİ | 180 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,3 | 7,9 |
| Bagaj hacmiLkarşılaştırma dışı | 540 | - |
| Aks mesafesimm | 2.692 | 2.670 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.500 | 4.513 |
| Genişlikmm | 1.845 | 1.862 |
| Yükseklikmm | 1.642 | 1.696 |
| Ağırlıkkgkarşılaştırma dışı | 1.560 | - |
| DepoL | 51 | 51 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Ön + arka sensör |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 6.5" | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Deri |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺2.730.440 | ₺2.350.749 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺9.012 | - |
| Yıllık değer koruma% | 95,6 | 99,0 |
| Garantiyıl | 2 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW X1 mi Chery Tiggo 7 Pro Max mı?
BMW X1 ile Chery Tiggo 7 Pro Max C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X1 için ₺2.730.440, Tiggo 7 Pro Max için ₺2.350.749; Tiggo 7 Pro Max ₺379.691 (%14) daha ucuz.
X1 benzin motorla 140 HP, Tiggo 7 Pro Max benzin motorla 197 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X1 için 9,2 sn, Tiggo 7 Pro Max için 8,5 sn; Tiggo 7 Pro Max 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X1 için yaklaşık ₺414, Tiggo 7 Pro Max için ₺519 tutuyor; X1 her 100 km'de ₺105 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X1 için yaklaşık 810 km, Tiggo 7 Pro Max için 646 km; uzun yolda X1 daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.510 mm uzunluğunda. Aks mesafesi X1 tarafında 22 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre X1 yılda yaklaşık %4, Tiggo 7 Pro Max %1 değer kaybediyor; Tiggo 7 Pro Max değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi X1 için 2 yıl, Tiggo 7 Pro Max için 5 yıl.
Öncelik ekonomiyse X1, performanssa Tiggo 7 Pro Max öne çıkıyor.
- X1 mi Tiggo 7 Pro Max mı daha ucuz?
- Tiggo 7 Pro Max. Güncel kasko değeri ₺2.350.749, X1 için ₺2.730.440; aradaki fark ₺379.691.
- X1 mi Tiggo 7 Pro Max mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X1. 100 km için ₺414 harcıyor, Tiggo 7 Pro Max ₺519; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺15.766.
- X1 mi Tiggo 7 Pro Max mı daha az değer kaybediyor?
- Tiggo 7 Pro Max. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Tiggo 7 Pro Max için %1, X1 için %4.













