araçkarşılaştır.com

BMW M5 vs Ferrari GTC4Lusso

29 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: BMW M5 vs Ferrari GTC4Lusso karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

BMW M5, 3 kategorinin 3 tanesini alıyor.

M5 genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından GTC4Lusso daha iyi: 784 km / 500 km.

Genel değerlendirmede BMW M5 öne çıkıyor (Kalite 59 - 56). Fiyatına göre ise Ferrari GTC4Lusso daha iyi bir alım (Değer 19 - 15).

GENEL PUAN · ÖNDE
59
BMW M5 · Değer 15
GENEL PUAN
56
Ferrari GTC4Lusso · Değer 19

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW M5Ferrari GTC4Lusso
  • 98Performans97
  • 25Ekonomi21
  • 60Kullanışlılık57
  • Güvenlikveri yetersiz
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.

  • M5 kilometre başına 227 g daha az CO₂ salıyor.
  • GTC4Lusso tek depoyla ~284 km daha fazla yol gidiyor.
  • M5 240 Nm daha fazla tork üretiyor.

Tüm veriler

ÖzellikBMW M5 M5 Xdrive Sedan 4.4E · Sedan · 2024–2026₺25.136.400Ferrari GTC4Lusso GTC4LUSSO 3.9 V8 T DCTE · Station Wagon · 2016–2020₺31.300.017
GüçHP748610
TorkNm1.000EN İYİ760
0-100 km/ssn3,83,5
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/s290320
Motor hacmicc4.4003.900
Silindir88
EmişTurboTurbo
Vites sayısı87
Enerji maliyeti₺/100km788
7,88 ₺/km
762EN İYİ
7,62 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km500784EN İYİ
CO₂ emisyonug/km38EN İYİ265
Yakıt tüketimiL/100km12,011,6
Bagaj hacmiL466450
Aks mesafesimm3.0062.990
Koltuk54
Kapı42
Uzunlukmm5.0964.922
Genişlikmm1.9701.980
Yükseklikmm1.5101.383
Ağırlıkkg2.4351.810
DepoL6091
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı5
2023 testi
-
Hava yastığıkarşılaştırma dışı7-
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Fiyat₺25.136.400
kasko değeri
₺31.300.017
kasko değeri
Yıllık MTV₺274.415₺85.271
Yıllık değer koruma%86,991,7
Garantiyıl32

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW M5 mi Ferrari GTC4Lusso mu?

BMW M5 ile Ferrari GTC4Lusso E segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri M5 için ₺25.136.400, GTC4Lusso için ₺31.300.017; M5 ₺6.163.617 (%20) daha ucuz.

M5 şarjlı hibrit (phev) motorla 748 HP, GTC4Lusso benzin motorla 610 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma M5 için 3,8 sn, GTC4Lusso için 3,5 sn; GTC4Lusso 0,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol M5 için yaklaşık ₺788, GTC4Lusso için ₺762 tutuyor; GTC4Lusso her 100 km'de ₺26 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil M5 için yaklaşık 500 km, GTC4Lusso için 784 km; uzun yolda GTC4Lusso daha seyrek durur.

Uzunluk M5 için 5.096 mm, GTC4Lusso için 4.922 mm; M5 174 mm daha uzun. Aks mesafesi M5 tarafında 16 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi M5 için 466 litre, GTC4Lusso için 450 litre; aile ve uzun yol kullanımında M5 16 litre önde.

Yıllık MTV M5 için yaklaşık ₺274.415, GTC4Lusso için ₺85.271. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre M5 yılda yaklaşık %13, GTC4Lusso %8 değer kaybediyor; GTC4Lusso değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi M5 için 3 yıl, GTC4Lusso için 2 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW M5 59 puanla önde (diğeri 56). Fiyatına göre bakıldığında ise GTC4Lusso daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse GTC4Lusso, bagaj ve aile kullanımıysa M5 daha mantıklı bir seçim.

M5 mi GTC4Lusso mu daha ucuz?
M5. Güncel kasko değeri ₺25.136.400, GTC4Lusso için ₺31.300.017; aradaki fark ₺6.163.617.
M5 mi GTC4Lusso mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde GTC4Lusso. 100 km için ₺762 harcıyor, M5 ₺788; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺3.941.
M5 mi GTC4Lusso mu daha geniş?
Bagajda M5: 466 litre, GTC4Lusso için 450 litre. Aks mesafesinde M5 önde.
M5 mi GTC4Lusso mu daha az değer kaybediyor?
GTC4Lusso. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp GTC4Lusso için %8, M5 için %13.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.