araçkarşılaştır.com

BMW M5 vs Ferrari GTC4Lusso

29 özellik · 2/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: M5 Touring 4.4 (727) ve GTC4LUSSO 6.3 V12 DCT 4WD. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.

GENEL PUAN
-
BMW M5 · Değer 22
GENEL PUAN
-
Ferrari GTC4Lusso · Değer 26

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW M5Ferrari GTC4Lusso
  • 98Performans96
  • Ekonomiveri yetersiz
  • 60Kullanışlılık57
  • Güvenlikveri yetersiz
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 7'i karşılaştırıldı.

  • M5 kilometre başına 307 g daha az CO₂ salıyor.
  • M5 303 Nm daha fazla tork üretiyor.

Tüm veriler

ÖzellikBMW M5 M5E · Sedan · 2025–2026₺24.722.800Ferrari GTC4Lusso GTC4LussoE · Station Wagon · 2016–2020₺35.934.035
GüçHP727690
TorkNm1.000EN İYİ697
0-100 km/ssn3,63,4
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/s250335
Motor hacmicc4.4006.300
Silindir812
EmişTurboAtmosferik
Vites sayısı87
Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı-1.005
10,05 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı-595
CO₂ emisyonug/km43EN İYİ350
Yakıt tüketimiL/100kmkarşılaştırma dışı-15,3
Bagaj hacmiL466450
Aks mesafesimm3.0062.990
Koltuk54
Kapı52
Uzunlukmm5.0964.922
Genişlikmm1.9701.980
Yükseklikmm1.5101.383
Ağırlıkkg2.4351.810
DepoL6091
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı5
2023 testi
-
Hava yastığıkarşılaştırma dışı7-
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Fiyat₺24.722.800
kasko değeri
₺35.934.035
kasko değeri
Yıllık MTV₺274.415₺121.873
Yıllık değer koruma%90,291,8
Garantiyıl22

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW M5 mi Ferrari GTC4Lusso mu?

BMW M5 ile Ferrari GTC4Lusso E segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW M5 M5 Touring 4.4 (727) ve Ferrari GTC4Lusso GTC4LUSSO 6.3 V12 DCT 4WD. Güncel kasko değeri M5 için ₺24.722.800, GTC4Lusso için ₺35.934.035; M5 ₺11.211.235 (%31) daha ucuz.

M5 şarjlı hibrit (phev) motorla 727 HP, GTC4Lusso benzin motorla 690 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma M5 için 3,6 sn, GTC4Lusso için 3,4 sn; GTC4Lusso 0,2 saniye daha hızlı.

Uzunluk M5 için 5.096 mm, GTC4Lusso için 4.922 mm; M5 174 mm daha uzun. Aks mesafesi M5 tarafında 16 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi M5 için 466 litre, GTC4Lusso için 450 litre; aile ve uzun yol kullanımında M5 16 litre önde.

Yıllık MTV M5 için yaklaşık ₺274.415, GTC4Lusso için ₺121.873. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre M5 yılda yaklaşık %10, GTC4Lusso %8 değer kaybediyor; GTC4Lusso değerini daha iyi koruyor.

M5 mi GTC4Lusso mu daha ucuz?
M5. Güncel kasko değeri ₺24.722.800, GTC4Lusso için ₺35.934.035; aradaki fark ₺11.211.235.
M5 mi GTC4Lusso mu daha geniş?
Bagajda M5: 466 litre, GTC4Lusso için 450 litre. Aks mesafesinde M5 önde.
M5 mi GTC4Lusso mu daha az değer kaybediyor?
GTC4Lusso. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp GTC4Lusso için %8, M5 için %10.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.