araçkarşılaştır.com

BMW iX1 vs Kia Niro EV

35 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: iX1 EDRIVE20 X-line ve Niro EV 204 AT Prestige Elektrikli. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

BMW iX1, 4 kategorinin 1 tanesini alıyor.

iX1 genel puanda önde, ancak 0-100 km/s bakımından Niro EV daha iyi: 7,8 sn / 8,6 sn.

Genel değerlendirmede BMW iX1 öne çıkıyor (Kalite 70 - 67). Fiyatına göre ise Kia Niro EV daha iyi bir alım (Değer 28 - 26).

GENEL PUAN · ÖNDE
70
BMW iX1 · Değer 26
GENEL PUAN
67
Kia Niro EV · Değer 28

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW iX1Kia Niro EV
  • 53Performans56
  • 77Ekonomi77
  • 48Kullanışlılık48
  • 94Güvenlik82
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

20 ölçütten 15'i karşılaştırıldı.

  • iX1 daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • Niro EV 0-100 km/s'e 0,8 sn daha hızlı ulaşıyor.
  • Niro EV 1 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.

Tüm veriler

ÖzellikBMW iX1 iX1C-SUV · SUV · 2024–2026₺4.486.000Kia Niro EV Niro EVC-SUV · SUV · 2022–2023₺3.165.323
GüçHP204204
TorkNm247255
0-100 km/ssn8,67,8EN İYİ
ÇekişDört çekerÖnden çekiş
Azami hızkm/s170167
Enerji maliyeti₺/100km73
0,73 ₺/km
70
0,70 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km475460
CO₂ emisyonug/km00
Enerji tüketimikWh/100km16,816,2
BataryakWh64,765,0
DC hızlı şarj (10-80%)dkkarşılaştırma dışı-43
Bagaj hacmiL490475
Aks mesafesimm2.6922.720
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.5004.420
Genişlikmm1.8451.825
Yükseklikmm1.6161.570
Ağırlıkkg2.0101.757
Euro NCAPyıldız5EN İYİ
2022 testi
4
2022 testi
Hava yastığı78EN İYİ
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıGeri görüş kamerası
Klimakarşılaştırma dışı-Otomatik
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Adaptif
Ekrankarşılaştırma dışı-10.25"
Cam tavanVarVar
LED farVarVar
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Döşemekarşılaştırma dışı-Deri
Isıtmalı koltukVarVar
Fiyat₺4.486.000
kasko değeri
₺3.165.323
kasko değeri
Yıllık MTV₺14.586₺12.688
Yıllık değer koruma%90,470,5
Garantiyıl25

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW iX1 mi Kia Niro EV mi?

BMW iX1 ile Kia Niro EV C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: BMW iX1 iX1 EDRIVE20 X-line ve Kia Niro EV Niro EV 204 AT Prestige Elektrikli. Güncel kasko değeri iX1 için ₺4.486.000, Niro EV için ₺3.165.323; Niro EV ₺1.320.677 (%29) daha ucuz.

iX1 elektrik motorla 204 HP, Niro EV elektrik motorla 204 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma iX1 için 8,6 sn, Niro EV için 7,8 sn; Niro EV 0,8 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol iX1 için yaklaşık ₺73, Niro EV için ₺70 tutuyor; Niro EV her 100 km'de ₺3 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil iX1 için yaklaşık 475 km, Niro EV için 460 km; uzun yolda iX1 daha seyrek durur.

Uzunluk iX1 için 4.500 mm, Niro EV için 4.420 mm; iX1 80 mm daha uzun. Aks mesafesi Niro EV tarafında 28 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi iX1 için 490 litre, Niro EV için 475 litre; aile ve uzun yol kullanımında iX1 15 litre önde.

Euro NCAP'te iX1 5 yıldız (2022), Niro EV 4 yıldız (2022) almış. Hava yastığı sayısı iX1 için 7, Niro EV için 8.

Yıllık MTV iX1 için yaklaşık ₺14.586, Niro EV için ₺12.688. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre iX1 yılda yaklaşık %10, Niro EV %30 değer kaybediyor; iX1 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi iX1 için 2 yıl, Niro EV için 5 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW iX1 70 puanla önde (diğeri 67). Fiyatına göre bakıldığında ise Niro EV daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Niro EV, bagaj ve aile kullanımıysa iX1 daha mantıklı bir seçim.

iX1 mi Niro EV mi daha ucuz?
Niro EV. Güncel kasko değeri ₺3.165.323, iX1 için ₺4.486.000; aradaki fark ₺1.320.677.
iX1 mi Niro EV mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Niro EV. 100 km için ₺70 harcıyor, iX1 ₺73; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺389.
iX1 mi Niro EV mi daha geniş?
Bagajda iX1: 490 litre, Niro EV için 475 litre. Aks mesafesinde Niro EV önde.
iX1 mi Niro EV mi daha güvenli?
Aynı yılın Euro NCAP testinde iX1 daha yüksek puan almış: 5 yıldıza karşı 4.
iX1 mi Niro EV mi daha az değer kaybediyor?
iX1. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp iX1 için %10, Niro EV için %30.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.