BMW iX vs Maserati Levante
28 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: BMW iX vs Maserati Levante karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW iX, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.
iX genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Levante daha iyi: 1.111 km / 600 km.
Genel değerlendirmede BMW iX öne çıkıyor (Kalite 73 - 69). Fiyatına göre ise Maserati Levante daha iyi bir alım (Değer 11 - 7).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 98Performans75
- 61Ekonomi64
- 62Kullanışlılık70
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 6'i karşılaştırıldı.
- Levante tek depoyla ~511 km daha fazla yol gidiyor.
- iX kilometre başına 189 g daha az CO₂ salıyor.
- iX 0-100 km/s'e 3,1 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | BMW iX iX M70 ME-SUV · SUV · 2025–2026₺11.504.200 | Maserati Levante Levante Diesel V6 (275)E-SUV · SUV · 2016–2020₺11.604.827 |
|---|---|---|
| GüçHP | 659EN İYİ | 275 |
| TorkNmkarşılaştırma dışı | - | 600 |
| 0-100 km/ssn | 3,8EN İYİ | 6,9 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 230 |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | - | 527 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 600 | 1.111EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 189 |
| Bagaj hacmiL | 500 | 580EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 3.000 | 3.004 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.953 | 5.003 |
| Genişlikmm | 1.967 | 1.968 |
| Yükseklikmm | 1.695 | 1.679 |
| Ağırlıkkg | 2.510 | 2.109 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 7 | - |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺11.504.200 | ₺11.604.827 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺57.170 | - |
| Yıllık değer koruma% | 69,3 | 83,7 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
BMW iX mi Maserati Levante mi?
BMW iX ile Maserati Levante E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri iX için ₺11.504.200, Levante için ₺11.604.827; iX ₺100.627 (%1) daha ucuz.
iX elektrik motorla 659 HP, Levante dizel motorla 275 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma iX için 3,8 sn, Levante için 6,9 sn; iX 3,1 saniye daha hızlı. Tek şarj veya depoyla menzil iX için yaklaşık 600 km, Levante için 1.111 km; uzun yolda Levante daha seyrek durur.
Uzunluk iX için 4.953 mm, Levante için 5.003 mm; Levante 50 mm daha uzun. Aks mesafesi Levante tarafında 4 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi iX için 500 litre, Levante için 580 litre; aile ve uzun yol kullanımında Levante 80 litre önde.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre iX yılda yaklaşık %31, Levante %16 değer kaybediyor; Levante değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW iX 73 puanla önde (diğeri 69). Fiyatına göre bakıldığında ise Levante daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- iX mi Levante mi daha ucuz?
- iX. Güncel kasko değeri ₺11.504.200, Levante için ₺11.604.827; aradaki fark ₺100.627.
- iX mi Levante mi daha geniş?
- Bagajda Levante: 580 litre, iX için 500 litre. Aks mesafesinde Levante önde.
- iX mi Levante mi daha az değer kaybediyor?
- Levante. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Levante için %16, iX için %31.







