araçkarşılaştır.com

BMW iX vs Land Rover Range Rover Sport

28 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: BMW iX vs Land Rover Range Rover Sport karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

BMW iX, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.

iX genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Range Rover Sport daha iyi: 1.216 km / 600 km.

Genel değerlendirmede BMW iX öne çıkıyor (Kalite 73 - 69). Fiyatına göre ise Land Rover Range Rover Sport daha iyi bir alım (Değer 28 - 7).

GENEL PUAN · ÖNDE
73
BMW iX · Değer 7
GENEL PUAN
69
Land Rover Range Rover Sport · Değer 28

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW iXLand Rover Range Rover Sport
  • 98Performans65
  • 61Ekonomi65
  • 62Kullanışlılık79
  • Güvenlikveri yetersiz
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

20 ölçütten 6'i karşılaştırıldı.

  • iX 0-100 km/s'e 4,5 sn daha hızlı ulaşıyor.
  • Range Rover Sport tek depoyla ~616 km daha fazla yol gidiyor.
  • Range Rover Sport bagajı 280 litre daha büyük.

Tüm veriler

ÖzellikBMW iX iX M70 ME-SUV · SUV · 2025–2026₺11.504.200Land Rover Range Rover Sport Sport 3.0 D250 MHEVE-SUV · SUV · 2021–2022₺11.766.970
GüçHP659EN İYİ250
TorkNmkarşılaştırma dışı-600
0-100 km/ssn3,8EN İYİ8,3
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/skarşılaştırma dışı-207
Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı-541
5,41 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km6001.216EN İYİ
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ194
Bagaj hacmiL500780EN İYİ
Aks mesafesimm3.000EN İYİ2.923
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.9534.879
Genişlikmm1.9671.983
Yükseklikmm1.6951.803
Ağırlıkkg2.5102.115
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı5
2021 testi
-
Hava yastığıkarşılaştırma dışı7-
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışıVar-
Park yardımıkarşılaştırma dışıGeri görüş kamerası-
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıAdaptif-
Cam tavankarşılaştırma dışıVar-
LED farkarşılaştırma dışıVar-
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışıVar-
Fiyat₺11.504.200
kasko değeri
₺11.766.970
kasko değeri
Yıllık MTV₺57.170₺60.905
Yıllık değer koruma%69,394,0
Garantiyıl23

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW iX mi Land Rover Range Rover Sport mu?

BMW iX ile Land Rover Range Rover Sport E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri iX için ₺11.504.200, Range Rover Sport için ₺11.766.970; iX ₺262.770 (%2) daha ucuz.

iX elektrik motorla 659 HP, Range Rover Sport dizel motorla 250 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma iX için 3,8 sn, Range Rover Sport için 8,3 sn; iX 4,5 saniye daha hızlı. Tek şarj veya depoyla menzil iX için yaklaşık 600 km, Range Rover Sport için 1.216 km; uzun yolda Range Rover Sport daha seyrek durur.

Uzunluk iX için 4.953 mm, Range Rover Sport için 4.879 mm; iX 74 mm daha uzun. Aks mesafesi iX tarafında 77 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi iX için 500 litre, Range Rover Sport için 780 litre; aile ve uzun yol kullanımında Range Rover Sport 280 litre önde.

Yıllık MTV iX için yaklaşık ₺57.170, Range Rover Sport için ₺60.905. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre iX yılda yaklaşık %31, Range Rover Sport %6 değer kaybediyor; Range Rover Sport değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi iX için 2 yıl, Range Rover Sport için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW iX 73 puanla önde (diğeri 69). Fiyatına göre bakıldığında ise Range Rover Sport daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.

iX mi Range Rover Sport mu daha ucuz?
iX. Güncel kasko değeri ₺11.504.200, Range Rover Sport için ₺11.766.970; aradaki fark ₺262.770.
iX mi Range Rover Sport mu daha geniş?
Bagajda Range Rover Sport: 780 litre, iX için 500 litre. Aks mesafesinde iX önde.
iX mi Range Rover Sport mu daha az değer kaybediyor?
Range Rover Sport. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Range Rover Sport için %6, iX için %31.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.