araçkarşılaştır.com

BMW 4 Serisi vs BMW M3

32 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: BMW 4 Serisi vs BMW M3 karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

BMW M3, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.

M3 genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından 4 Serisi daha iyi: 427 ₺/100km / 663 ₺/100km.

Genel değerlendirmede BMW M3 öne çıkıyor (Kalite 54 - 50). Fiyatına göre ise BMW 4 Serisi daha iyi bir alım (Değer 25 - 8).

GENEL PUAN
50
BMW 4 Serisi · Değer 25
GENEL PUAN · ÖNDE
54
BMW M3 · Değer 8

Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

BMW 4 SerisiBMW M3
  • 49Performans96
  • 47Ekonomi19
  • 54Kullanışlılık55
  • Güvenlikveri yetersiz
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.

  • M3 380 HP daha güçlü.
  • M3 0-100 km/s'e 5,2 sn daha hızlı ulaşıyor.
  • 4 Serisi her 100 km'de yaklaşık 236 ₺ daha az enerji harcıyor (%36 daha ekonomik).

Tüm veriler

ÖzellikBMW 4 Serisi 420i Gran Coupe 1.6 170 Edition M Sport FLD-Coupe · Coupe · 2024–2026₺7.621.800BMW M3 M3 Touring CS 3.0 (550) MD-Coupe · Cabrio · 2025–2025₺17.729.280
GüçHP170550EN İYİ
TorkNm250650EN İYİ
0-100 km/ssn8,63,4EN İYİ
ÇekişArkadan itişDört çeker
Azami hızkm/s223302
Motor hacmicc1.6003.000
Silindir46
EmişTurboTurbo
Vites sayısı88
Enerji maliyeti₺/100km427EN İYİ
4,27 ₺/km
663
6,63 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km908EN İYİ584
CO₂ emisyonug/km149EN İYİ229
Yakıt tüketimiL/100km6,510,1
Bagaj hacmiL470480
Aks mesafesimm2.8562.857
Koltuk45
Kapı45
Uzunlukmm4.7834.794
Genişlikmm1.8521.903
Yükseklikmm1.4421.437
Ağırlıkkg1.5951.780
DepoL5959
Park yardımıkarşılaştırma dışıÖn + arka sensör-
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışıAdaptif-
Cam tavankarşılaştırma dışıVar-
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışıVar-
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışıVar-
Fiyat₺7.621.800
kasko değeri
₺17.729.280
kasko değeri
Yıllık MTV₺12.028₺70.018
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı88,9-
Garantiyıl22

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

BMW 4 Serisi mi BMW M3 mi?

BMW 4 Serisi ile BMW M3 D-Coupe segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri 4 Serisi için ₺7.621.800, M3 için ₺17.729.280; 4 Serisi ₺10.107.480 (%57) daha ucuz.

4 Serisi benzin motorla 170 HP, M3 benzin motorla 550 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma 4 Serisi için 8,6 sn, M3 için 3,4 sn; M3 5,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol 4 Serisi için yaklaşık ₺427, M3 için ₺663 tutuyor; 4 Serisi her 100 km'de ₺236 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil 4 Serisi için yaklaşık 908 km, M3 için 584 km; uzun yolda 4 Serisi daha seyrek durur.

İki araç da yaklaşık 4.790 mm uzunluğunda. Aks mesafesi M3 tarafında 1 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi 4 Serisi için 470 litre, M3 için 480 litre; aile ve uzun yol kullanımında M3 10 litre önde.

Yıllık MTV 4 Serisi için yaklaşık ₺12.028, M3 için ₺70.018.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW M3 54 puanla önde (diğeri 50). Fiyatına göre bakıldığında ise 4 Serisi daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse 4 Serisi, bagaj ve aile kullanımıysa M3 daha mantıklı bir seçim.

4 Serisi mi M3 mi daha ucuz?
4 Serisi. Güncel kasko değeri ₺7.621.800, M3 için ₺17.729.280; aradaki fark ₺10.107.480.
4 Serisi mi M3 mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde 4 Serisi. 100 km için ₺427 harcıyor, M3 ₺663; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺35.473.
4 Serisi mi M3 mi daha geniş?
Bagajda M3: 480 litre, 4 Serisi için 470 litre. Aks mesafesinde M3 önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.