Bentley Bentayga vs Land Rover Range Rover
35 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Bentley Bentayga vs Land Rover Range Rover karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Range Rover, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Range Rover genel puanda önde, ancak 0-100 km/s bakımından Bentayga daha iyi: 4,5 sn / 6,9 sn.
Genel değerlendirmede Land Rover Range Rover öne çıkıyor (Kalite 65 - 55). Fiyatına göre ise Bentley Bentayga daha iyi bir alım (Değer 23 - 13).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 96Performans81
- 17Ekonomi39
- 61Kullanışlılık79
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Range Rover bagajı 241 litre daha büyük.
- Range Rover tek depoyla ~530 km daha fazla yol gidiyor.
- Range Rover her 100 km'de yaklaşık 298 ₺ daha az enerji harcıyor (%35 daha ekonomik).
Tüm veriler
| Özellik | Bentley Bentayga Bentayga V8 4.0E-SUV · SUV · 2020–2023₺31.760.921 | Land Rover Range Rover 3.0 D300 Signature Plus SWBE-SUV · SUV · 2026–2026₺29.513.713 |
|---|---|---|
| GüçHP | 550EN İYİ | 300 |
| TorkNm | 770EN İYİ | 650 |
| 0-100 km/ssn | 4,5EN İYİ | 6,9 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 220 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 3.000 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 854 | 556EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 654 | 1.184EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 294 | 199EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 13,0 | 7,6 |
| Bagaj hacmiL | 484 | 725EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.995 | 2.997 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.125 | 5.052 |
| Genişlikmm | 1.998 | 2.047 |
| Yükseklikmm | 1.742 | 1.870 |
| Ağırlıkkg | 2.416 | 2.585 |
| DepoL | 85 | 90 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺31.760.921 | ₺29.513.713 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺70.018 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 91,2 | - |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Bentley Bentayga mı Land Rover Range Rover mi?
Bentley Bentayga ile Land Rover Range Rover E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Bentayga için ₺31.760.921, Range Rover için ₺29.513.713; Range Rover ₺2.247.208 (%7) daha ucuz.
Bentayga benzin motorla 550 HP, Range Rover dizel motorla 300 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Bentayga için 4,5 sn, Range Rover için 6,9 sn; Bentayga 2,4 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Bentayga için yaklaşık ₺854, Range Rover için ₺556 tutuyor; Range Rover her 100 km'de ₺298 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Bentayga için yaklaşık 654 km, Range Rover için 1.184 km; uzun yolda Range Rover daha seyrek durur.
Uzunluk Bentayga için 5.125 mm, Range Rover için 5.052 mm; Bentayga 73 mm daha uzun. Aks mesafesi Range Rover tarafında 2 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Bentayga için 484 litre, Range Rover için 725 litre; aile ve uzun yol kullanımında Range Rover 241 litre önde.
Garanti süresi Bentayga için 2 yıl, Range Rover için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Range Rover 65 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında ise Bentayga daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse Range Rover, performanssa Bentayga öne çıkıyor.
- Bentayga mı Range Rover mi daha ucuz?
- Range Rover. Güncel kasko değeri ₺29.513.713, Bentayga için ₺31.760.921; aradaki fark ₺2.247.208.
- Bentayga mı Range Rover mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Range Rover. 100 km için ₺556 harcıyor, Bentayga ₺854; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺44.727.
- Bentayga mı Range Rover mi daha geniş?
- Bagajda Range Rover: 725 litre, Bentayga için 484 litre. Aks mesafesinde Range Rover önde.








