Audi RS Q8 vs BMW X5 M
28 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: RS Q8 4.0 TFSI Quattro 600 Tiptronic ve X5 M Competition M (625). Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Audi RS Q8, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.
RS Q8 genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından X5 M daha iyi: 650 L / 605 L.
Genel değerlendirmede Audi RS Q8 öne çıkıyor (Kalite 60 - 59). Fiyatına göre ise BMW X5 M daha iyi bir alım (Değer 8 - 7).
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 97Performans97
- 19Ekonomi16
- 72Kullanışlılık74
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- RS Q8 tek depoyla ~88 km daha fazla yol gidiyor.
- X5 M bagajı 45 litre daha büyük.
- RS Q8 her 100 km'de yaklaşık 85 ₺ daha az enerji harcıyor (%10 daha ekonomik).
Tüm veriler
| Özellik | Audi RS Q8 RS Q8E-SUV · SUV · 2022–2024₺24.943.503 | BMW X5 M X5 ME-SUV · SUV · 2026–2026₺26.116.500 |
|---|---|---|
| GüçHP | 600 | 625 |
| TorkNm | 800EN İYİ | 750 |
| 0-100 km/ssn | 3,6 | 3,9 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 250 | 250 |
| Motor hacmicc | 4.000 | 4.400 |
| Silindir | 8 | 8 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 769EN İYİ | 854 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 726EN İYİ | 638 |
| CO₂ emisyonug/km | 268 | 296 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 11,7 | 13,0 |
| Bagaj hacmiL | 605 | 650EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.998 | 2.972 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.012 | 4.938 |
| Genişlikmm | 2.007 | 2.015 |
| Yükseklikmm | 1.694 | 1.747 |
| Ağırlıkkg | 2.315 | 2.385 |
| DepoL | 85 | 83 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺24.943.503 | ₺26.116.500 |
| Yıllık MTV | ₺167.671 | ₺274.415 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 79,0 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Audi RS Q8 mi BMW X5 M mi?
Audi RS Q8 ile BMW X5 M E-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Audi RS Q8 RS Q8 4.0 TFSI Quattro 600 Tiptronic ve BMW X5 M X5 M Competition M (625). Güncel kasko değeri RS Q8 için ₺24.943.503, X5 M için ₺26.116.500; RS Q8 ₺1.172.997 (%4) daha ucuz.
RS Q8 benzin motorla 600 HP, X5 M benzin motorla 625 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma RS Q8 için 3,6 sn, X5 M için 3,9 sn; RS Q8 0,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol RS Q8 için yaklaşık ₺769, X5 M için ₺854 tutuyor; RS Q8 her 100 km'de ₺85 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil RS Q8 için yaklaşık 726 km, X5 M için 638 km; uzun yolda RS Q8 daha seyrek durur.
Uzunluk RS Q8 için 5.012 mm, X5 M için 4.938 mm; RS Q8 74 mm daha uzun. Aks mesafesi RS Q8 tarafında 26 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi RS Q8 için 605 litre, X5 M için 650 litre; aile ve uzun yol kullanımında X5 M 45 litre önde.
Yıllık MTV RS Q8 için yaklaşık ₺167.671, X5 M için ₺274.415.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Audi RS Q8 60 puanla önde (diğeri 59). Fiyatına göre bakıldığında ise X5 M daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse RS Q8, bagaj ve aile kullanımıysa X5 M daha mantıklı bir seçim.
- RS Q8 mi X5 M mi daha ucuz?
- RS Q8. Güncel kasko değeri ₺24.943.503, X5 M için ₺26.116.500; aradaki fark ₺1.172.997.
- RS Q8 mi X5 M mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde RS Q8. 100 km için ₺769 harcıyor, X5 M ₺854; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺12.810.
- RS Q8 mi X5 M mi daha geniş?
- Bagajda X5 M: 650 litre, RS Q8 için 605 litre. Aks mesafesinde RS Q8 önde.










