Audi RS Q8 vs Land Rover Range Rover
29 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Audi RS Q8 vs Land Rover Range Rover karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Land Rover Range Rover, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Range Rover genel puanda önde, ancak 0-100 km/s bakımından RS Q8 daha iyi: 3,6 sn / 4,9 sn.
Genel değerlendirmede Land Rover Range Rover öne çıkıyor (Kalite 75 - 69). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2022). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 97Performans94
- 19Ekonomi37
- 72Kullanışlılık79
- 92Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.
- Range Rover kilometre başına 247 g daha az CO₂ salıyor.
- Range Rover bagajı 120 litre daha büyük.
- Range Rover her 100 km'de yaklaşık 138 ₺ daha az enerji harcıyor (%18 daha ekonomik).
Tüm veriler
| Özellik | Audi RS Q8 RS Q8 4.0 TFSI Quattro 600 TiptronicE-SUV · SUV · 2022–2024₺24.943.503 | Land Rover Range Rover 3.0 P550e HseE-SUV · SUV · 2024–2024₺25.347.966 |
|---|---|---|
| GüçHP | 600 | 550 |
| TorkNm | 800EN İYİ | 700 |
| 0-100 km/ssn | 3,6EN İYİ | 4,9 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 250 | 242 |
| Motor hacmicc | 4.000 | 3.000 |
| Silindir | 8 | 6 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 8 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 769 | 631EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 726 | 740 |
| CO₂ emisyonug/km | 268 | 21EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 11,7 | 9,6 |
| Bagaj hacmiL | 605 | 725EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.998 | 2.997 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.012 | 5.052 |
| Genişlikmm | 2.007 | 2.047 |
| Yükseklikmm | 1.694 | 1.870 |
| Ağırlıkkg | 2.315 | 2.585 |
| DepoL | 85 | 71 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺24.943.503 | ₺25.347.966 |
| Yıllık MTV | ₺167.671 | ₺70.018 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 79,0 | - |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Audi RS Q8 mi Land Rover Range Rover mi?
Audi RS Q8 ile Land Rover Range Rover E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri RS Q8 için ₺24.943.503, Range Rover için ₺25.347.966; RS Q8 ₺404.463 (%2) daha ucuz.
RS Q8 benzin motorla 600 HP, Range Rover şarjlı hibrit (phev) motorla 550 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma RS Q8 için 3,6 sn, Range Rover için 4,9 sn; RS Q8 1,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol RS Q8 için yaklaşık ₺769, Range Rover için ₺631 tutuyor; Range Rover her 100 km'de ₺138 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil RS Q8 için yaklaşık 726 km, Range Rover için 740 km; uzun yolda Range Rover daha seyrek durur.
Uzunluk RS Q8 için 5.012 mm, Range Rover için 5.052 mm; Range Rover 40 mm daha uzun. Aks mesafesi RS Q8 tarafında 1 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi RS Q8 için 605 litre, Range Rover için 725 litre; aile ve uzun yol kullanımında Range Rover 120 litre önde.
Euro NCAP'te RS Q8 5 yıldız (2019), Range Rover 5 yıldız (2022) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV RS Q8 için yaklaşık ₺167.671, Range Rover için ₺70.018. Garanti süresi RS Q8 için 2 yıl, Range Rover için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Land Rover Range Rover 75 puanla önde (diğeri 69). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Range Rover, performanssa RS Q8 öne çıkıyor.
- RS Q8 mi Range Rover mi daha ucuz?
- RS Q8. Güncel kasko değeri ₺24.943.503, Range Rover için ₺25.347.966; aradaki fark ₺404.463.
- RS Q8 mi Range Rover mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Range Rover. 100 km için ₺631 harcıyor, RS Q8 ₺769; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺20.692.
- RS Q8 mi Range Rover mi daha geniş?
- Bagajda Range Rover: 725 litre, RS Q8 için 605 litre. Aks mesafesinde RS Q8 önde.









