Audi RS Q8 vs BMW iX
22 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Audi RS Q8 vs BMW iX karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
BMW iX, 4 kategorinin 1 tanesini alıyor.
iX genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından RS Q8 daha iyi: 605 L / 500 L.
Genel değerlendirmede BMW iX öne çıkıyor (Kalite 78 - 74). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 97Performans95
- 38Ekonomi63
- 72Kullanışlılık62
- 92Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 8'i karşılaştırıldı.
- iX kilometre başına 268 g daha az CO₂ salıyor.
- RS Q8 bagajı 105 litre daha büyük.
- RS Q8 tek depoyla ~96 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Audi RS Q8 RS Q8 4.0 TFSI Quattro 600 TiptronicE-SUV · SUV · 2022–2024₺24.943.503 | BMW iX iX XDRIVE50 First Edition SportE-SUV · SUV · 2022–2024₺5.588.473 |
|---|---|---|
| GüçHP | 600 | 523 |
| TorkNm | 800EN İYİ | 765 |
| 0-100 km/ssn | 3,6EN İYİ | 4,6 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | 250 | - |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | 769 | - |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 726EN İYİ | 630 |
| CO₂ emisyonug/km | 268 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 605EN İYİ | 500 |
| Aks mesafesimm | 2.998 | 3.000 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.012 | 4.953 |
| Genişlikmm | 2.007 | 1.967 |
| Yükseklikmm | 1.694 | 1.695 |
| Ağırlıkkg | 2.315 | 2.510 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Fiyat | ₺24.943.503 | ₺5.588.473 |
| Yıllık MTV | ₺167.671 | ₺57.170 |
| Yıllık değer koruma% | 79,0 | 95,1 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Audi RS Q8 mi BMW iX mi?
Audi RS Q8 ile BMW iX E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri RS Q8 için ₺24.943.503, iX için ₺5.588.473; iX ₺19.355.030 (%78) daha ucuz.
RS Q8 benzin motorla 600 HP, iX elektrik motorla 523 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma RS Q8 için 3,6 sn, iX için 4,6 sn; RS Q8 1,0 saniye daha hızlı. Tek şarj veya depoyla menzil RS Q8 için yaklaşık 726 km, iX için 630 km; uzun yolda RS Q8 daha seyrek durur.
Uzunluk RS Q8 için 5.012 mm, iX için 4.953 mm; RS Q8 59 mm daha uzun. Aks mesafesi iX tarafında 2 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi RS Q8 için 605 litre, iX için 500 litre; aile ve uzun yol kullanımında RS Q8 105 litre önde.
Euro NCAP'te RS Q8 5 yıldız (2019), iX 5 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV RS Q8 için yaklaşık ₺167.671, iX için ₺57.170. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre RS Q8 yılda yaklaşık %21, iX %5 değer kaybediyor; iX değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında BMW iX 78 puanla önde (diğeri 74). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde.
- RS Q8 mi iX mi daha ucuz?
- iX. Güncel kasko değeri ₺5.588.473, RS Q8 için ₺24.943.503; aradaki fark ₺19.355.030.
- RS Q8 mi iX mi daha geniş?
- Bagajda RS Q8: 605 litre, iX için 500 litre. Aks mesafesinde iX önde.
- RS Q8 mi iX mi daha az değer kaybediyor?
- iX. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp iX için %5, RS Q8 için %21.













