Audi Q2 vs Volkswagen T-Cross
39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Audi Q2 vs Volkswagen T-Cross karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Audi Q2, 4 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Q2 genel puanda önde, ancak 0-100 km/s bakımından T-Cross daha iyi: 9,8 sn / 10,3 sn.
Genel değerlendirmede Audi Q2 öne çıkıyor (Kalite 57 - 54). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2016 ve 2019). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 35Performans34
- 63Ekonomi57
- 35Kullanışlılık32
- 87Güvenlik87
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.
- Q2 tek depoyla ~311 km daha fazla yol gidiyor.
- Q2 50 Nm daha fazla tork üretiyor.
- T-Cross 0-100 km/s'e 0,5 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Audi Q2 Q2 30 1.6 TDI 116 Stronic SportB-SUV · SUV · 2019–2020₺1.884.178 | Volkswagen T-Cross T-cross 1.0 TSI 115 R-line DSG FLB-SUV · SUV · 2024–2024₺1.874.510 |
|---|---|---|
| GüçHP | 116 | 115 |
| TorkNm | 250EN İYİ | 200 |
| 0-100 km/ssn | 10,3 | 9,8EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 197 | 200 |
| Motor hacmicc | 1.600 | 1.000 |
| Silindir | 4 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 329 | 328 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.111EN İYİ | 800 |
| CO₂ emisyonug/km | 118 | 114 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 4,5 | 5,0 |
| Bagaj hacmiL | 405 | 385 |
| Aks mesafesimm | 2.601EN İYİ | 2.551 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.208 | 4.108 |
| Genişlikmm | 1.794 | 1.760 |
| Yükseklikmm | 1.508 | 1.584 |
| Ağırlıkkg | 1.280 | 1.250 |
| DepoL | 50 | 40 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Standart |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 8" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺1.884.178 | ₺1.874.510 |
| Yıllık MTV | ₺5.220 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 91,7 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Audi Q2 mi Volkswagen T-Cross mu?
Audi Q2 ile Volkswagen T-Cross B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Q2 için ₺1.884.178, T-Cross için ₺1.874.510; T-Cross ₺9.668 (%1) daha ucuz.
Q2 dizel motorla 116 HP, T-Cross benzin motorla 115 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Q2 için 10,3 sn, T-Cross için 9,8 sn; T-Cross 0,5 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Q2 için yaklaşık ₺329, T-Cross için ₺328 tutuyor; T-Cross her 100 km'de ₺1 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Q2 için yaklaşık 1.111 km, T-Cross için 800 km; uzun yolda Q2 daha seyrek durur.
Uzunluk Q2 için 4.208 mm, T-Cross için 4.108 mm; Q2 100 mm daha uzun. Aks mesafesi Q2 tarafında 50 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Q2 için 405 litre, T-Cross için 385 litre; aile ve uzun yol kullanımında Q2 20 litre önde.
Euro NCAP'te Q2 5 yıldız (2016), T-Cross 5 yıldız (2019) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV Q2 için yaklaşık ₺5.220, T-Cross için ₺6.902.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Audi Q2 57 puanla önde (diğeri 54). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse T-Cross, bagaj ve aile kullanımıysa Q2 daha mantıklı bir seçim.
- Q2 mi T-Cross mu daha ucuz?
- T-Cross. Güncel kasko değeri ₺1.874.510, Q2 için ₺1.884.178; aradaki fark ₺9.668.
- Q2 mi T-Cross mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde T-Cross. 100 km için ₺328 harcıyor, Q2 ₺329; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺95.
- Q2 mi T-Cross mu daha geniş?
- Bagajda Q2: 405 litre, T-Cross için 385 litre. Aks mesafesinde Q2 önde.









