Audi A3 vs MG MG4
30 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Audi A3 vs MG MG4 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
MG MG4, 5 kategorinin 5 tanesini alıyor.
MG4 genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından A3 daha iyi: 943 km / 385 km.
Genel değerlendirmede MG MG4 öne çıkıyor (Kalite 78 - 49). Fiyatına göre ise Audi A3 daha iyi bir alım (Değer 60 - 47).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2020 ve 2022). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 47Performans93
- 58Ekonomi74
- 34Kullanışlılık36
- 62Güvenlik95
- 37Konfor & Donanım90
20 ölçütten 14'i karşılaştırıldı.
- MG4 şerit takip asistanı bakımından önde: Var / Yok.
- MG4 her 100 km'de yaklaşık 270 ₺ daha az enerji harcıyor (%78 daha ekonomik).
- MG4 285 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Audi A3 A3 Sedan 35 1.5 TFSI 150 Sport Stronic PIC · Hatchback · 2019–2020₺1.890.137 | MG MG4 MG4 Electric Xpower 320KW 4WDC · Hatchback · 2023–2023₺1.876.636 |
|---|---|---|
| GüçHP | 150 | 435EN İYİ |
| TorkNm | 250 | 600EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,4 | 3,8EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 224 | 200 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 348 | 78EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 943EN İYİ | 385 |
| CO₂ emisyonug/km | 121 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 380 | 363 |
| Aks mesafesimm | 2.636 | 2.705EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 4 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.343 | 4.287 |
| Genişlikmm | 1.816 | 1.836 |
| Yükseklikmm | 1.449 | 1.504 |
| Ağırlıkkg | 1.320 | 1.655 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | 7 | - |
| Şerit takip asistanı | Yok | VarEN İYİ |
| Park yardımı | Arka sensör | Geri görüş kamerasıEN İYİ |
| Klima | Manuel | OtomatikEN İYİ |
| Hız sabitleyici | Standart | AdaptifEN İYİ |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Yok | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Yok | - |
| Döşeme | Kumaş | DeriEN İYİ |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Yok | - |
| Fiyat | ₺1.890.137 | ₺1.876.636 |
| Yıllık MTV | ₺5.220 | ₺42.871 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 99,0 | - |
| Garantiyıl | 2 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Audi A3 mı MG MG4 mi?
Audi A3 ile MG MG4 C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri A3 için ₺1.890.137, MG4 için ₺1.876.636; MG4 ₺13.501 (%1) daha ucuz.
A3 benzin motorla 150 HP, MG4 elektrik motorla 435 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma A3 için 8,4 sn, MG4 için 3,8 sn; MG4 4,6 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol A3 için yaklaşık ₺348, MG4 için ₺78 tutuyor; MG4 her 100 km'de ₺270 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil A3 için yaklaşık 943 km, MG4 için 385 km; uzun yolda A3 daha seyrek durur.
Uzunluk A3 için 4.343 mm, MG4 için 4.287 mm; A3 56 mm daha uzun. Aks mesafesi MG4 tarafında 69 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi A3 için 380 litre, MG4 için 363 litre; aile ve uzun yol kullanımında A3 17 litre önde.
Euro NCAP'te A3 5 yıldız (2020), MG4 5 yıldız (2022) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV A3 için yaklaşık ₺5.220, MG4 için ₺42.871. Garanti süresi A3 için 2 yıl, MG4 için 5 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında MG MG4 78 puanla önde (diğeri 49). Fiyatına göre bakıldığında ise A3 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse MG4, bagaj ve aile kullanımıysa A3 daha mantıklı bir seçim.
- A3 mı MG4 mi daha ucuz?
- MG4. Güncel kasko değeri ₺1.876.636, A3 için ₺1.890.137; aradaki fark ₺13.501.
- A3 mı MG4 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde MG4. 100 km için ₺78 harcıyor, A3 ₺348; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺40.560.
- A3 mı MG4 mi daha geniş?
- Bagajda A3: 380 litre, MG4 için 363 litre. Aks mesafesinde MG4 önde.










