Alpine A390 vs Mercedes-Benz GLC
31 özellik · 2/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: A390 GT ve Glc 400 4MATIC AMG. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 66Performans96
- 47Ekonomi64
- Kullanışlılıkveri yetersiz
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 7'i karşılaştırıldı.
- GLC 500 Nm daha fazla tork üretiyor.
- GLC 269 HP daha güçlü.
- GLC 264 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
Tüm veriler
| Özellik | Alpine A390 A390D-SUV · SUV · 2026–2026₺5.990.000 | Mercedes-Benz GLC GLCD-SUV · SUV · 2026–2026₺6.850.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 220 | 489EN İYİ |
| TorkNm | 300 | 800EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 6,4 | 4,3EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 210 |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | 66 | - |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 380 | 638EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0 | 0 |
| Enerji tüketimikWh/100kmkarşılaştırma dışı | 15,3 | - |
| BataryakWh | 52,0 | 94,0 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dk | 30 | 22 |
| Bagaj hacmiLkarşılaştırma dışı | - | 570 |
| Aks mesafesimm | 2.708 | 2.972EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.615 | 4.858 |
| Genişlikmmkarşılaştırma dışı | - | 1.913 |
| Yükseklikmmkarşılaştırma dışı | - | 1.649 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 4 | - |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Otomatik |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Yarı deri |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺5.990.000 | ₺6.850.000 |
| Yıllık MTV | ₺14.586 | ₺57.170 |
| Garantiyıl | 2 | 4 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Alpine A390 mı Mercedes-Benz GLC mi?
Alpine A390 ile Mercedes-Benz GLC D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Alpine A390 A390 GT ve Mercedes-Benz GLC Glc 400 4MATIC AMG. Güncel kasko değeri A390 için ₺5.990.000, GLC için ₺6.850.000; A390 ₺860.000 (%13) daha ucuz.
A390 elektrik motorla 220 HP, GLC elektrik motorla 489 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma A390 için 6,4 sn, GLC için 4,3 sn; GLC 2,1 saniye daha hızlı. Tek şarj veya depoyla menzil A390 için yaklaşık 380 km, GLC için 638 km; uzun yolda GLC daha seyrek durur.
Uzunluk A390 için 4.615 mm, GLC için 4.858 mm; GLC 243 mm daha uzun. Aks mesafesi GLC tarafında 264 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek.
Yıllık MTV A390 için yaklaşık ₺14.586, GLC için ₺57.170. Garanti süresi A390 için 2 yıl, GLC için 4 yıl.
- A390 mı GLC mi daha ucuz?
- A390. Güncel kasko değeri ₺5.990.000, GLC için ₺6.850.000; aradaki fark ₺860.000.












