Toyota Highlander vs Volvo XC90
28 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Toyota Highlander vs Volvo XC90 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Volvo XC90, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
XC90 genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Highlander daha iyi: 368 ₺/100km / 532 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Volvo XC90 öne çıkıyor (Kalite 74 - 70). Fiyatına göre ise Toyota Highlander daha iyi bir alım (Değer 15 - 13).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2021 ve 2015). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 57Performans93
- 59Ekonomi39
- 69Kullanışlılık74
- 92Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 10'i karşılaştırıldı.
- XC90 470 Nm daha fazla tork üretiyor.
- Highlander her 100 km'de yaklaşık 164 ₺ daha az enerji harcıyor (%31 daha ekonomik).
- XC90 0-100 km/s'e 3,4 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Toyota Highlander Highlander 2.5 (243) Hybrid AWD E-cvtE-SUV · SUV · 2024–2024₺4.909.742 | Volvo XC90 XC90 T8 AWD P.hybrid Ultra Bright 310+145 G.E-SUV · SUV · 2024–2024₺8.302.804 |
|---|---|---|
| GüçHP | 243 | 455EN İYİ |
| TorkNm | 239 | 709EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,3 | 4,9EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 180 | 180 |
| Motor hacmicc | 2.500 | 2.000 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Atmosferik | Turbo |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 368EN İYİ | 532 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 1.161EN İYİ | 617 |
| CO₂ emisyonug/km | 127 | 28EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,6 | 8,1 |
| Bagaj hacmiL | 658 | 640 |
| Aks mesafesimm | 2.850 | 2.984EN İYİ |
| Koltukkarşılaştırma dışı | 7 | - |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.950 | 4.950 |
| Genişlikmm | 1.930 | 1.931 |
| Yükseklikmm | 1.730 | 1.776 |
| Ağırlıkkg | 2.015 | 2.300 |
| DepoL | 65 | 50 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Fiyat | ₺4.909.742 | ₺8.302.804 |
| Yıllık MTV | ₺50.217 | ₺33.474 |
| Garantiyıl | 3 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Toyota Highlander mi Volvo XC90 mu?
Toyota Highlander ile Volvo XC90 E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Highlander için ₺4.909.742, XC90 için ₺8.302.804; Highlander ₺3.393.062 (%41) daha ucuz.
Highlander hibrit motorla 243 HP, XC90 şarjlı hibrit (phev) motorla 455 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Highlander için 8,3 sn, XC90 için 4,9 sn; XC90 3,4 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Highlander için yaklaşık ₺368, XC90 için ₺532 tutuyor; Highlander her 100 km'de ₺164 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Highlander için yaklaşık 1.161 km, XC90 için 617 km; uzun yolda Highlander daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.950 mm uzunluğunda. Aks mesafesi XC90 tarafında 134 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Highlander için 658 litre, XC90 için 640 litre; aile ve uzun yol kullanımında Highlander 18 litre önde.
Euro NCAP'te Highlander 5 yıldız (2021), XC90 5 yıldız (2015) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV Highlander için yaklaşık ₺50.217, XC90 için ₺33.474. Garanti süresi Highlander için 3 yıl, XC90 için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volvo XC90 74 puanla önde (diğeri 70). Fiyatına göre bakıldığında ise Highlander daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse Highlander, performanssa XC90 öne çıkıyor.
- Highlander mi XC90 mi daha ucuz?
- Highlander. Güncel kasko değeri ₺4.909.742, XC90 için ₺8.302.804; aradaki fark ₺3.393.062.
- Highlander mi XC90 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Highlander. 100 km için ₺368 harcıyor, XC90 ₺532; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺24.634.
- Highlander mi XC90 mi daha geniş?
- Bagajda Highlander: 658 litre, XC90 için 640 litre. Aks mesafesinde XC90 önde.











