araçkarşılaştır.com

Toyota Highlander vs Volkswagen Teramont

27 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Toyota Highlander vs Volkswagen Teramont karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Toyota Highlander, 3 kategorinin 1 tanesini alıyor.

Highlander genel puanda önde, ancak tork bakımından Teramont daha iyi: 360 Nm / 239 Nm.

Genel değerlendirmede Toyota Highlander öne çıkıyor (Kalite 62 - 49). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN · ÖNDE
62
Toyota Highlander · Değer 15
GENEL PUAN
49
Volkswagen Teramont · Değer 8

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Toyota HighlanderVolkswagen Teramont
  • 57Performans64
  • 59Ekonomi21
  • 69Kullanışlılık69
  • Güvenlikveri yetersiz
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.

  • Highlander her 100 km'de yaklaşık 322 ₺ daha az enerji harcıyor (%47 daha ekonomik).
  • Highlander tek depoyla ~494 km daha fazla yol gidiyor.
  • Highlander kilometre başına 113 g daha az CO₂ salıyor.

Tüm veriler

ÖzellikToyota Highlander Highlander 2.5 (243) Hybrid AWD E-cvtE-SUV · SUV · 2024–2024₺4.909.742Volkswagen Teramont Teramont 3.6 Fsi V6 (280) 4MOTION ATE-SUV · SUV · 2021–2021₺4.509.461
GüçHP243280EN İYİ
TorkNm239360EN İYİ
0-100 km/ssn8,38,5
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/s180200
Motor hacmicc2.5003.600
Silindir46
EmişAtmosferikAtmosferik
Vites sayısıkarşılaştırma dışı-8
Enerji maliyeti₺/100km368EN İYİ
3,68 ₺/km
690
6,90 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km1.161EN İYİ667
CO₂ emisyonug/km127EN İYİ240
Yakıt tüketimiL/100km5,610,5
Bagaj hacmiL658EN İYİ583
Aks mesafesimm2.8502.980EN İYİ
Koltuk77
Kapı55
Uzunlukmm4.9505.039
Genişlikmm1.9301.989
Yükseklikmm1.7301.773
Ağırlıkkg2.0152.100
DepoL6570
Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı5
2021 testi
-
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Fiyat₺4.909.742
kasko değeri
₺4.509.461
kasko değeri
Yıllık MTV₺50.217₺144.770
Garantiyıl32

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Toyota Highlander mi Volkswagen Teramont mu?

Toyota Highlander ile Volkswagen Teramont E-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Highlander için ₺4.909.742, Teramont için ₺4.509.461; Teramont ₺400.281 (%8) daha ucuz.

Highlander hibrit motorla 243 HP, Teramont benzin motorla 280 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Highlander için 8,3 sn, Teramont için 8,5 sn; Highlander 0,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Highlander için yaklaşık ₺368, Teramont için ₺690 tutuyor; Highlander her 100 km'de ₺322 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Highlander için yaklaşık 1.161 km, Teramont için 667 km; uzun yolda Highlander daha seyrek durur.

Uzunluk Highlander için 4.950 mm, Teramont için 5.039 mm; Teramont 89 mm daha uzun. Aks mesafesi Teramont tarafında 130 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Highlander için 658 litre, Teramont için 583 litre; aile ve uzun yol kullanımında Highlander 75 litre önde.

Yıllık MTV Highlander için yaklaşık ₺50.217, Teramont için ₺144.770. Garanti süresi Highlander için 3 yıl, Teramont için 2 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Toyota Highlander 62 puanla önde (diğeri 49). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse Highlander, performanssa Teramont öne çıkıyor.

Highlander mi Teramont mu daha ucuz?
Teramont. Güncel kasko değeri ₺4.509.461, Highlander için ₺4.909.742; aradaki fark ₺400.281.
Highlander mi Teramont mu daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Highlander. 100 km için ₺368 harcıyor, Teramont ₺690; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺48.282.
Highlander mi Teramont mu daha geniş?
Bagajda Highlander: 658 litre, Teramont için 583 litre. Aks mesafesinde Teramont önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.