SsangYong Musso Grand vs Toyota Hilux
35 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: SsangYong Musso Grand vs Toyota Hilux karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Toyota Hilux, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Hilux genel puanda önde, ancak enerji maliyeti bakımından Musso Grand daha iyi: 622 ₺/100km / 717 ₺/100km.
Genel değerlendirmede Toyota Hilux öne çıkıyor (Kalite 56 - 47). Fiyatına göre ise SsangYong Musso Grand daha iyi bir alım (Değer 32 - 13).
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 61Performans68
- 27Ekonomi23
- Kullanışlılıkveri yetersiz
- Güvenlikveri yetersiz
- 56Konfor & Donanım83
21 ölçütten 12'i karşılaştırıldı.
- Hilux klima bakımından önde: Çift bölgeli / Manuel.
- Hilux hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Standart.
- Hilux ekran bakımından önde: 12.3" / 8".
Tüm veriler
| Özellik | SsangYong Musso Grand Musso Grand D2.2 4x2 AT PlatinumPickup · Pick-up · 2019–2023₺1.795.503 | Toyota Hilux Hilux 2.8 D-4D M.hyb Power 4x4 Hi-cruiser A/tPickup · Pick-up · 2026–2026₺4.850.000 |
|---|---|---|
| GüçHP | 181 | 204EN İYİ |
| TorkNm | 441 | 500EN İYİ |
| 0-100 km/ssnkarşılaştırma dışı | 11,5 | - |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 180 | 176 |
| Motor hacmicc | 2.200 | 2.755 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 622EN İYİ | 717 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 824 | 816 |
| CO₂ emisyonug/km | 222EN İYİ | 258 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 8,5 | 9,8 |
| Aks mesafesimm | 3.210EN İYİ | 3.085 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 4 | 4 |
| Uzunlukmm | 5.405 | 5.320 |
| Genişlikmm | 1.950 | 1.885 |
| Yükseklikmm | 1.855 | 1.865 |
| Ağırlıkkg | 2.093 | 2.185 |
| DepoL | 70 | 80 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Manuel | Çift bölgeliEN İYİ |
| Hız sabitleyici | Standart | AdaptifEN İYİ |
| Ekran | 8" | 12.3"EN İYİ |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Kumaş | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺1.795.503 | ₺4.850.000 |
| Yıllık MTV | ₺36.448 | ₺70.018 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 89,1 | - |
| Garantiyıl | 5 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
SsangYong Musso Grand mı Toyota Hilux mu?
SsangYong Musso Grand ile Toyota Hilux Pickup segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Musso Grand için ₺1.795.503, Hilux için ₺4.850.000; Musso Grand ₺3.054.497 (%63) daha ucuz.
Musso Grand dizel motorla 181 HP, Hilux dizel motorla 204 HP güç üretiyor. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Musso Grand için yaklaşık ₺622, Hilux için ₺717 tutuyor; Musso Grand her 100 km'de ₺95 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Musso Grand için yaklaşık 824 km, Hilux için 816 km; uzun yolda Musso Grand daha seyrek durur.
Uzunluk Musso Grand için 5.405 mm, Hilux için 5.320 mm; Musso Grand 85 mm daha uzun. Aks mesafesi Musso Grand tarafında 125 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek.
Yıllık MTV Musso Grand için yaklaşık ₺36.448, Hilux için ₺70.018. Garanti süresi Musso Grand için 5 yıl, Hilux için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Toyota Hilux 56 puanla önde (diğeri 47). Fiyatına göre bakıldığında ise Musso Grand daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik ekonomiyse Musso Grand, performanssa Hilux öne çıkıyor.
- Musso Grand mı Hilux mu daha ucuz?
- Musso Grand. Güncel kasko değeri ₺1.795.503, Hilux için ₺4.850.000; aradaki fark ₺3.054.497.
- Musso Grand mı Hilux mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Musso Grand. 100 km için ₺622 harcıyor, Hilux ₺717; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺14.260.










