SsangYong Korando vs Toyota C-HR
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: SsangYong Korando vs Toyota C-HR karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Toyota C-HR, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
C-HR genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Korando daha iyi: 551 L / 377 L.
Genel değerlendirmede Toyota C-HR öne çıkıyor (Kalite 62 - 60). Fiyatına göre ise SsangYong Korando daha iyi bir alım (Değer 46 - 34).
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2017). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 41Performans29
- 33Ekonomi65
- 53Kullanışlılık34
- 91Güvenlik94
- 79Konfor & Donanım81
21 ölçütten 20'i karşılaştırıldı.
- C-HR her 100 km'de yaklaşık 197 ₺ daha az enerji harcıyor (%40 daha ekonomik).
- Korando bagajı 174 litre daha büyük.
- Korando cam tavan bakımından önde: Var / Yok.
Tüm veriler
| Özellik | SsangYong Korando Korando G1.5T 4x2 AT PlatinumC-SUV · SUV · 2020–2023₺2.037.195 | Toyota C-HR C-hr 1.8 Hybrid Passion X-pack E-cvtC-SUV · SUV · 2019–2023₺2.494.320 |
|---|---|---|
| GüçHP | 163EN İYİ | 122 |
| TorkNm | 260EN İYİ | 142 |
| 0-100 km/ssn | 10,8 | 10,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 185 | 180 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.800 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Atmosferik |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | 6 | - |
| Enerji maliyeti₺/100km | 493 | 296EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 627 | 956EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 168 | 102EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 7,5 | 4,5 |
| Bagaj hacmiL | 551EN İYİ | 377 |
| Aks mesafesimm | 2.675EN İYİ | 2.640 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.450 | 4.360 |
| Genişlikmm | 1.870 | 1.795 |
| Yükseklikmm | 1.629 | 1.565 |
| Ağırlıkkg | 1.500 | 1.320 |
| DepoL | 47 | 43 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 7EN İYİ |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Standart | AdaptifEN İYİ |
| Ekran | 8" | 8" |
| Cam tavan | VarEN İYİ | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Yarı deri | DeriEN İYİ |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺2.037.195 | ₺2.494.320 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺16.600 |
| Yıllık değer koruma% | 90,3 | 89,9 |
| Garantiyıl | 5 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
SsangYong Korando mu Toyota C-HR mı?
SsangYong Korando ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Korando için ₺2.037.195, C-HR için ₺2.494.320; Korando ₺457.125 (%18) daha ucuz.
Korando benzin motorla 163 HP, C-HR hibrit motorla 122 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Korando için 10,8 sn, C-HR için 10,9 sn; Korando 0,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Korando için yaklaşık ₺493, C-HR için ₺296 tutuyor; C-HR her 100 km'de ₺197 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Korando için yaklaşık 627 km, C-HR için 956 km; uzun yolda C-HR daha seyrek durur.
Uzunluk Korando için 4.450 mm, C-HR için 4.360 mm; Korando 90 mm daha uzun. Aks mesafesi Korando tarafında 35 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Korando için 551 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında Korando 174 litre önde.
Euro NCAP'te Korando 5 yıldız (2019), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Korando için 6, C-HR için 7.
Yıllık MTV Korando için yaklaşık ₺9.012, C-HR için ₺16.600. Kasko listesine göre ikisi de yılda yaklaşık %10 değer kaybediyor. Garanti süresi Korando için 5 yıl, C-HR için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Toyota C-HR 62 puanla önde (diğeri 60). Fiyatına göre bakıldığında ise Korando daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse C-HR, bagaj ve aile kullanımıysa Korando daha mantıklı bir seçim.
- Korando mu C-HR mi daha ucuz?
- Korando. Güncel kasko değeri ₺2.037.195, C-HR için ₺2.494.320; aradaki fark ₺457.125.
- Korando mu C-HR mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde C-HR. 100 km için ₺296 harcıyor, Korando ₺493; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺29.560.
- Korando mu C-HR mi daha geniş?
- Bagajda Korando: 551 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde Korando önde.













