Skywell ET5 vs SsangYong Torres
31 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Skywell ET5 vs SsangYong Torres karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Skywell ET5, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
ET5 genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Torres daha iyi: 703 L / 467 L.
Genel değerlendirmede Skywell ET5 öne çıkıyor (Kalite 68 - 57). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 54Performans41
- 75Ekonomi32
- 51Kullanışlılık64
- Güvenlikveri yetersiz
- 92Konfor & Donanım98
20 ölçütten 15'i karşılaştırıldı.
- ET5 her 100 km'de yaklaşık 432 ₺ daha az enerji harcıyor (%85 daha ekonomik).
- Torres bagajı 236 litre daha büyük.
- ET5 kilometre başına 175 g daha az CO₂ salıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Skywell ET5 ET5 Premium Plus 150 KW ElektrikliD-SUV · SUV · 2021–2023₺2.048.722 | SsangYong Torres Torres 1.5 GDI Turbo 4x4 ATD-SUV · SUV · 2023–2023₺2.656.243 |
|---|---|---|
| GüçHP | 204EN İYİ | 163 |
| TorkNm | 320EN İYİ | 280 |
| 0-100 km/ssn | 9,0EN İYİ | 10,9 |
| Çekiş | Önden çekiş | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 150 | 191 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 73EN İYİ | 506 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 400 | 649EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 175 |
| Bagaj hacmiL | 467 | 703EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.800EN İYİ | 2.680 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.698 | 4.700 |
| Genişlikmm | 1.908 | 1.890 |
| Yükseklikmm | 1.696 | 1.720 |
| Ağırlıkkg | 1.890 | 1.585 |
| Hava yastığı | 6 | 8EN İYİ |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Otomatik | Çift bölgeliEN İYİ |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Standart |
| Ekran | 12.8" | 12.3" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Deri | - |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺2.048.722 | ₺2.656.243 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺12.688 | - |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 95,5 | - |
| Garantiyılkarşılaştırma dışı | - | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Skywell ET5 mi SsangYong Torres mi?
Skywell ET5 ile SsangYong Torres D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri ET5 için ₺2.048.722, Torres için ₺2.656.243; ET5 ₺607.521 (%23) daha ucuz.
ET5 elektrik motorla 204 HP, Torres benzin motorla 163 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma ET5 için 9,0 sn, Torres için 10,9 sn; ET5 1,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol ET5 için yaklaşık ₺73, Torres için ₺506 tutuyor; ET5 her 100 km'de ₺432 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil ET5 için yaklaşık 400 km, Torres için 649 km; uzun yolda Torres daha seyrek durur.
İki araç da yaklaşık 4.700 mm uzunluğunda. Aks mesafesi ET5 tarafında 120 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi ET5 için 467 litre, Torres için 703 litre; aile ve uzun yol kullanımında Torres 236 litre önde.
Hava yastığı sayısı ET5 için 6, Torres için 8.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Skywell ET5 68 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse ET5, bagaj ve aile kullanımıysa Torres daha mantıklı bir seçim.
- ET5 mi Torres mi daha ucuz?
- ET5. Güncel kasko değeri ₺2.048.722, Torres için ₺2.656.243; aradaki fark ₺607.521.
- ET5 mi Torres mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde ET5. 100 km için ₺73 harcıyor, Torres ₺506; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺64.856.
- ET5 mi Torres mi daha geniş?
- Bagajda Torres: 703 litre, ET5 için 467 litre. Aks mesafesinde ET5 önde.












