Skoda Scala vs Volkswagen Golf
38 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Skoda Scala vs Volkswagen Golf karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Volkswagen Golf, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Golf genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından Scala daha iyi: 467 L / 381 L.
Genel değerlendirmede Volkswagen Golf öne çıkıyor (Kalite 66 - 62). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 45Performans60
- 50Ekonomi57
- 44Kullanışlılık34
- 94Güvenlik94
- 73Konfor & Donanım83
21 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- Golf hız sabitleyici bakımından önde: Adaptif / Standart.
- Golf kilometre başına 127 g daha az CO₂ salıyor.
- Golf 54 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Skoda Scala Scala Premium 1.5 TSI ACT 150 DSGC · Hatchback · 2020–2026₺2.559.900 | Volkswagen Golf Golf 1.5 ehybrid 204 DSG LifeC · Hatchback · 2025–2025₺2.517.171 |
|---|---|---|
| GüçHP | 150 | 204EN İYİ |
| TorkNm | 250 | 350EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 9,0 | 8,1EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 218 | 220 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.500 |
| Silindir | 4 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 6 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 394 | 361EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 833EN İYİ | 727 |
| CO₂ emisyonug/km | 137 | 10EN İYİ |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,0 | 5,5 |
| Bagaj hacmiL | 467EN İYİ | 381 |
| Aks mesafesimm | 2.649 | 2.620 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.362 | 4.284 |
| Genişlikmm | 1.793 | 1.789 |
| Yükseklikmm | 1.471 | 1.456 |
| Ağırlıkkg | 1.250 | 1.300 |
| DepoL | 50 | 40 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 7 | 7 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Standart | AdaptifEN İYİ |
| Ekran | 8.25" | 10.3"EN İYİ |
| Cam tavan | Yok | Yok |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺2.559.900 | ₺2.517.171 |
| Yıllık MTV | ₺12.028 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 90,0 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Skoda Scala mı Volkswagen Golf mu?
Skoda Scala ile Volkswagen Golf C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Scala için ₺2.559.900, Golf için ₺2.517.171; Golf ₺42.729 (%2) daha ucuz.
Scala benzin motorla 150 HP, Golf şarjlı hibrit (phev) motorla 204 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Scala için 9,0 sn, Golf için 8,1 sn; Golf 0,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Scala için yaklaşık ₺394, Golf için ₺361 tutuyor; Golf her 100 km'de ₺33 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Scala için yaklaşık 833 km, Golf için 727 km; uzun yolda Scala daha seyrek durur.
Uzunluk Scala için 4.362 mm, Golf için 4.284 mm; Scala 78 mm daha uzun. Aks mesafesi Scala tarafında 29 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Scala için 467 litre, Golf için 381 litre; aile ve uzun yol kullanımında Scala 86 litre önde.
Euro NCAP'te Scala 5 yıldız (2019), Golf 5 yıldız (2019) almış. İkisinde de 7 hava yastığı var.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺12.028.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Volkswagen Golf 66 puanla önde (diğeri 62). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Golf, bagaj ve aile kullanımıysa Scala daha mantıklı bir seçim.
- Scala mı Golf mu daha ucuz?
- Golf. Güncel kasko değeri ₺2.517.171, Scala için ₺2.559.900; aradaki fark ₺42.729.
- Scala mı Golf mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Golf. 100 km için ₺361 harcıyor, Scala ₺394; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺4.927.
- Scala mı Golf mu daha geniş?
- Bagajda Scala: 467 litre, Golf için 381 litre. Aks mesafesinde Scala önde.










