Skoda Scala vs Volkswagen Golf
38 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Skoda Scala vs Volkswagen Golf karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Skoda Scala, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Genel değerlendirmede Skoda Scala öne çıkıyor (Kalite 62 - 49). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 34Performans34
- 60Ekonomi62
- 44Kullanışlılık34
- 94Güvenlik70
- 73Konfor & Donanım37
21 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- Scala şerit takip asistanı bakımından önde: Var / Yok.
- Scala led far bakımından önde: Var / Yok.
- Scala anahtarsız giriş bakımından önde: Var / Yok.
Tüm veriler
| Özellik | Skoda Scala Scala Premium 1.0 TSI 115 DSGC · Hatchback · 2020–2020₺1.382.445 | Volkswagen Golf Golf 1.0 TSI 115 DSG ComfortlineC · Hatchback · 2019–2020₺1.408.880 |
|---|---|---|
| GüçHP | 115 | 115 |
| TorkNm | 200 | 200 |
| 0-100 km/ssn | 9,9 | 9,8 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 195 | 200 |
| Motor hacmicc | 1.000 | 1.000 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 7 | 7 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 335 | 328 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 980 | 1.000 |
| CO₂ emisyonug/km | 117 | 114 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,1 | 5,0 |
| Bagaj hacmiL | 467EN İYİ | 380 |
| Aks mesafesimm | 2.649 | 2.637 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.362 | 4.258 |
| Genişlikmm | 1.793 | 1.799 |
| Yükseklikmm | 1.471 | 1.492 |
| Ağırlıkkg | 1.250 | 1.250 |
| DepoL | 50 | 50 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 7 | 7 |
| Şerit takip asistanı | VarEN İYİ | Yok |
| Park yardımı | Geri görüş kamerasıEN İYİ | Ön + arka sensör |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | StandartEN İYİ | Yok |
| Ekran | 8.25"EN İYİ | 6.5" |
| Cam tavan | Yok | Yok |
| LED far | VarEN İYİ | Yok |
| Anahtarsız giriş | VarEN İYİ | Yok |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Fiyat | ₺1.382.445 | ₺1.408.880 |
| Yıllık MTV | ₺2.693 | ₺2.693 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 95,0 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Skoda Scala mı Volkswagen Golf mu?
Skoda Scala ile Volkswagen Golf C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Scala için ₺1.382.445, Golf için ₺1.408.880; Scala ₺26.435 (%2) daha ucuz.
Scala benzin motorla 115 HP, Golf benzin motorla 115 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Scala için 9,9 sn, Golf için 9,8 sn; Golf 0,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Scala için yaklaşık ₺335, Golf için ₺328 tutuyor; Golf her 100 km'de ₺7 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Scala için yaklaşık 980 km, Golf için 1.000 km; uzun yolda Golf daha seyrek durur.
Uzunluk Scala için 4.362 mm, Golf için 4.258 mm; Scala 104 mm daha uzun. Aks mesafesi Scala tarafında 12 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Scala için 467 litre, Golf için 380 litre; aile ve uzun yol kullanımında Scala 87 litre önde.
Euro NCAP'te Scala 5 yıldız (2019), Golf 5 yıldız (2019) almış. İkisinde de 7 hava yastığı var.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺2.693.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Skoda Scala 62 puanla önde (diğeri 49). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Golf, bagaj ve aile kullanımıysa Scala daha mantıklı bir seçim.
- Scala mı Golf mu daha ucuz?
- Scala. Güncel kasko değeri ₺1.382.445, Golf için ₺1.408.880; aradaki fark ₺26.435.
- Scala mı Golf mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Golf. 100 km için ₺328 harcıyor, Scala ₺335; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺985.
- Scala mı Golf mu daha geniş?
- Bagajda Scala: 467 litre, Golf için 380 litre. Aks mesafesinde Scala önde.









