Skoda Elroq vs Volvo EX40
34 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Skoda Elroq vs Volvo EX40 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
Elroq ile EX40 genel puanda başa baş (70); önceliklerinize göre kategori çubuklarına bakın.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2024 ve 2018). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 58Performans63
- 75Ekonomi77
- 50Kullanışlılık41
- 92Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- Elroq bagajı 60 litre daha büyük.
- EX40 0-100 km/s'e 0,7 sn daha hızlı ulaşıyor.
- Elroq 63 mm daha uzun aks mesafesiyle arka diz mesafesinde avantajlı.
Tüm veriler
| Özellik | Skoda Elroq Elroq 60 E-prestige 204C-SUV · SUV · 2025–2026₺3.314.900 | Volvo EX40 EX40 S.motor Ext.rng Ult. Black E.ult 150KWC-SUV · SUV · 2025–2026₺4.456.800 |
|---|---|---|
| GüçHP | 204 | 204 |
| TorkNm | 310 | 343EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,0 | 7,3EN İYİ |
| Çekiş | Arkadan itiş | Arkadan itiş |
| Azami hızkm/s | 160 | 180 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 70 | 73 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 420 | 475EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0 | 0 |
| Enerji tüketimikWh/100km | 16,2 | 17,0 |
| BataryakWh | 59,0 | 66,0 |
| DC hızlı şarj (10-80%)dk | 28 | 27 |
| Bagaj hacmiL | 470EN İYİ | 410 |
| Aks mesafesimm | 2.765EN İYİ | 2.702 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.488 | 4.440 |
| Genişlikmm | 1.884 | 1.863 |
| Yükseklikmm | 1.625 | 1.651 |
| Ağırlıkkg | 2.050 | 2.030 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Klimakarşılaştırma dışı | - | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | - | Adaptif |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Fiyat | ₺3.314.900 | ₺4.456.800 |
| Yıllık MTV | ₺14.586 | ₺14.586 |
| Yıllık değer koruma% | 72,6 | 92,2 |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Skoda Elroq mu Volvo EX40 mi?
Skoda Elroq ile Volvo EX40 C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Elroq için ₺3.314.900, EX40 için ₺4.456.800; Elroq ₺1.141.900 (%26) daha ucuz.
Elroq elektrik motorla 204 HP, EX40 elektrik motorla 204 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Elroq için 8,0 sn, EX40 için 7,3 sn; EX40 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Elroq için yaklaşık ₺70, EX40 için ₺73 tutuyor; Elroq her 100 km'de ₺3 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Elroq için yaklaşık 420 km, EX40 için 475 km; uzun yolda EX40 daha seyrek durur.
Uzunluk Elroq için 4.488 mm, EX40 için 4.440 mm; Elroq 48 mm daha uzun. Aks mesafesi Elroq tarafında 63 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Elroq için 470 litre, EX40 için 410 litre; aile ve uzun yol kullanımında Elroq 60 litre önde.
Euro NCAP'te Elroq 5 yıldız (2024), EX40 5 yıldız (2018) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺14.586. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Elroq yılda yaklaşık %27, EX40 %8 değer kaybediyor; EX40 değerini daha iyi koruyor.
Ağırlıklı toplamda iki araç başa baş (70 puan).
- Elroq mu EX40 mi daha ucuz?
- Elroq. Güncel kasko değeri ₺3.314.900, EX40 için ₺4.456.800; aradaki fark ₺1.141.900.
- Elroq mu EX40 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Elroq. 100 km için ₺70 harcıyor, EX40 ₺73; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺518.
- Elroq mu EX40 mi daha geniş?
- Bagajda Elroq: 470 litre, EX40 için 410 litre. Aks mesafesinde Elroq önde.
- Elroq mu EX40 mi daha az değer kaybediyor?
- EX40. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp EX40 için %8, Elroq için %27.













