Renault Clio vs Renault Taliant
39 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Renault Clio vs Renault Taliant karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
Clio ile Taliant genel puanda başa baş (37); önceliklerinize göre kategori çubuklarına bakın.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 25Performans9
- 58Ekonomi59
- 33Kullanışlılık45
- Güvenlikveri yetersiz
- 29Konfor & Donanım29
21 ölçütten 16'i karşılaştırıldı.
- Clio 2 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
- Taliant bagajı 119 litre daha büyük.
- Clio 0-100 km/s'e 4,3 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Renault Clio Clio Joy 1.0 TCE Eco 100B · Hatchback · 2021–2022₺947.504 | Renault Taliant Taliant Joy 1.0 Sce 65B · Sedan · 2021–2024₺943.233 |
|---|---|---|
| GüçHP | 100EN İYİ | 65 |
| TorkNm | 160EN İYİ | 95 |
| 0-100 km/ssn | 11,5EN İYİ | 15,8 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 185 | 158 |
| Motor hacmicc | 1.000 | 1.000 |
| Silindir | 3 | 3 |
| Emiş | Turbo | Atmosferik |
| Vites sayısı | 5 | 5 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 328 | 342 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 840 | 962EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 114 | 118 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 5,0 | 5,2 |
| Bagaj hacmiL | 391 | 510EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.583 | 2.589 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapıkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Uzunlukmm | 4.050 | 4.087 |
| Genişlikmm | 1.798 | 1.732 |
| Yükseklikmm | 1.440 | 1.480 |
| Ağırlıkkg | 1.178 | 1.080 |
| DepoL | 42 | 50 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığı | 6EN İYİ | 4 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Park yardımı | Yok | Yok |
| Şanzıman | Manuel | Manuel |
| Klima | Manuel | Manuel |
| Hız sabitleyici | Standart | Standart |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 7" | - |
| Cam tavan | Yok | Yok |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Anahtarsız giriş | Yok | Yok |
| Döşeme | Kumaş | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | - | Yok |
| Fiyat | ₺947.504 | ₺943.233 |
| Yıllık MTV | ₺4.807 | ₺6.902 |
| Yıllık değer koruma% | 96,0 | 93,3 |
| Garantiyıl | 3 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Renault Clio mu Renault Taliant mı?
Renault Clio ile Renault Taliant B segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Clio için ₺947.504, Taliant için ₺943.233; Taliant ₺4.271 (%0) daha ucuz.
Clio benzin motorla 100 HP, Taliant benzin motorla 65 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Clio için 11,5 sn, Taliant için 15,8 sn; Clio 4,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Clio için yaklaşık ₺328, Taliant için ₺342 tutuyor; Clio her 100 km'de ₺13 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Clio için yaklaşık 840 km, Taliant için 962 km; uzun yolda Taliant daha seyrek durur.
Uzunluk Clio için 4.050 mm, Taliant için 4.087 mm; Taliant 37 mm daha uzun. Aks mesafesi Taliant tarafında 6 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Clio için 391 litre, Taliant için 510 litre; aile ve uzun yol kullanımında Taliant 119 litre önde.
Hava yastığı sayısı Clio için 6, Taliant için 4.
Yıllık MTV Clio için yaklaşık ₺4.807, Taliant için ₺6.902. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Clio yılda yaklaşık %4, Taliant %7 değer kaybediyor; Clio değerini daha iyi koruyor.
Ağırlıklı toplamda iki araç başa baş (37 puan). Öncelik düşük yakıt gideriyse Clio, bagaj ve aile kullanımıysa Taliant daha mantıklı bir seçim.
- Clio mu Taliant mı daha ucuz?
- Taliant. Güncel kasko değeri ₺943.233, Clio için ₺947.504; aradaki fark ₺4.271.
- Clio mu Taliant mı daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Clio. 100 km için ₺328 harcıyor, Taliant ₺342; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺1.971.
- Clio mu Taliant mı daha geniş?
- Bagajda Taliant: 510 litre, Clio için 391 litre. Aks mesafesinde Taliant önde.
- Clio mu Taliant mı daha az değer kaybediyor?
- Clio. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Clio için %4, Taliant için %7.









