araçkarşılaştır.com

Renault Captur vs Skoda Kamiq

36 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Renault Captur vs Skoda Kamiq karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.

Captur ile Kamiq genel puanda başa baş (57); önceliklerinize göre kategori çubuklarına bakın.

GENEL PUAN
57
Renault Captur · Değer 65
GENEL PUAN
57
Skoda Kamiq · Değer 36

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Renault CapturSkoda Kamiq
  • 40Performans45
  • 55Ekonomi50
  • 39Kullanışlılık37
  • 87Güvenlik90
  • Konfor & Donanımveri yetersiz

21 ölçütten 11'i karşılaştırıldı.

  • Kamiq 1 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
  • Captur her 100 km'de yaklaşık 33 ₺ daha az enerji harcıyor (%8 daha ekonomik).
  • Kamiq 0-100 km/s'e 0,7 sn daha hızlı ulaşıyor.

Tüm veriler

ÖzellikRenault Captur Captur Icon 1.3 TCE EDC 140B-SUV · SUV · 2021–2022₺1.517.301Skoda Kamiq Kamiq 1.5 TSI ACT 150 DSG Elite FLB-SUV · SUV · 2024–2024₺2.057.415
GüçHP140150EN İYİ
TorkNm240250
0-100 km/ssn9,79,0EN İYİ
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s203218
Motor hacmicc1.3001.500
Silindir44
EmişTurboTurbo
Vites sayısı77
Enerji maliyeti₺/100km361EN İYİ
3,61 ₺/km
394
3,94 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km873EN İYİ833
CO₂ emisyonug/km126EN İYİ137
Yakıt tüketimiL/100km5,56,0
Bagaj hacmiL422EN İYİ400
Aks mesafesimm2.6392.651
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.2274.241
Genişlikmm1.7971.793
Yükseklikmm1.5761.531
Ağırlıkkg1.2341.215
DepoL4850
Euro NCAPyıldız5
2019 testi
5
2019 testi
Hava yastığı67EN İYİ
Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı-Var
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Arka sensör
ŞanzımanOtomatikOtomatik
Klimakarşılaştırma dışı-Manuel
Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı-Standart
Cam tavankarşılaştırma dışı-Yok
LED farkarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Yok
Fiyat₺1.517.301
kasko değeri
₺2.057.415
kasko değeri
Yıllık MTV₺4.807₺12.028
Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı96,0-
Garantiyıl32

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Renault Captur mu Skoda Kamiq mi?

Renault Captur ile Skoda Kamiq B-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Captur için ₺1.517.301, Kamiq için ₺2.057.415; Captur ₺540.114 (%26) daha ucuz.

Captur benzin motorla 140 HP, Kamiq benzin motorla 150 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Captur için 9,7 sn, Kamiq için 9,0 sn; Kamiq 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Captur için yaklaşık ₺361, Kamiq için ₺394 tutuyor; Captur her 100 km'de ₺33 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil Captur için yaklaşık 873 km, Kamiq için 833 km; uzun yolda Captur daha seyrek durur.

İki araç da yaklaşık 4.230 mm uzunluğunda. Aks mesafesi Kamiq tarafında 12 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Captur için 422 litre, Kamiq için 400 litre; aile ve uzun yol kullanımında Captur 22 litre önde.

Euro NCAP'te Captur 5 yıldız (2019), Kamiq 5 yıldız (2019) almış. Hava yastığı sayısı Captur için 6, Kamiq için 7.

Yıllık MTV Captur için yaklaşık ₺4.807, Kamiq için ₺12.028. Garanti süresi Captur için 3 yıl, Kamiq için 2 yıl.

Ağırlıklı toplamda iki araç başa baş (57 puan). Öncelik ekonomiyse Captur, performanssa Kamiq öne çıkıyor.

Captur mu Kamiq mi daha ucuz?
Captur. Güncel kasko değeri ₺1.517.301, Kamiq için ₺2.057.415; aradaki fark ₺540.114.
Captur mu Kamiq mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Captur. 100 km için ₺361 harcıyor, Kamiq ₺394; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺4.927.
Captur mu Kamiq mi daha geniş?
Bagajda Captur: 422 litre, Kamiq için 400 litre. Aks mesafesinde Kamiq önde.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.