Peugeot 5008 vs Skywell ET5
30 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Peugeot 5008 vs Skywell ET5 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Skywell ET5, 3 kategorinin 2 tanesini alıyor.
ET5 genel puanda önde, ancak bagaj hacmi bakımından 5008 daha iyi: 780 L / 467 L.
Genel değerlendirmede Skywell ET5 öne çıkıyor (Kalite 61 - 57). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 52Performans54
- 46Ekonomi75
- 75Kullanışlılık51
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 13'i karşılaştırıldı.
- ET5 her 100 km'de yaklaşık 354 ₺ daha az enerji harcıyor (%83 daha ekonomik).
- 5008 bagajı 313 litre daha büyük.
- 5008 tek depoyla ~462 km daha fazla yol gidiyor.
Tüm veriler
| Özellik | Peugeot 5008 5008 GT 1.6 PURETECH 180 EAT8D-SUV · SUV · 2020–2023₺2.395.026 | Skywell ET5 ET5 Premium Plus 150 KW ElektrikliD-SUV · SUV · 2021–2023₺2.048.722 |
|---|---|---|
| GüçHP | 180 | 204EN İYİ |
| TorkNm | 250 | 320EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,2EN İYİ | 9,0 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 215 | 150 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 427 | 73EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 862EN İYİ | 400 |
| CO₂ emisyonug/km | 145 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 780EN İYİ | 467 |
| Aks mesafesimm | 2.840EN İYİ | 2.800 |
| Koltuk | 7 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.641 | 4.698 |
| Genişlikmm | 1.844 | 1.908 |
| Yükseklikmm | 1.640 | 1.696 |
| Ağırlıkkg | 1.430 | 1.890 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Klima | Çift bölgeliEN İYİ | Otomatik |
| Ekrankarşılaştırma dışı | - | 12.8" |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Deri |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺2.395.026 | ₺2.048.722 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺12.688 |
| Yıllık değer koruma% | 95,1 | 95,5 |
| Garantiyılkarşılaştırma dışı | 2 | - |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Peugeot 5008 mu Skywell ET5 mi?
Peugeot 5008 ile Skywell ET5 D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri 5008 için ₺2.395.026, ET5 için ₺2.048.722; ET5 ₺346.304 (%14) daha ucuz.
5008 benzin motorla 180 HP, ET5 elektrik motorla 204 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma 5008 için 8,2 sn, ET5 için 9,0 sn; 5008 0,8 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol 5008 için yaklaşık ₺427, ET5 için ₺73 tutuyor; ET5 her 100 km'de ₺354 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil 5008 için yaklaşık 862 km, ET5 için 400 km; uzun yolda 5008 daha seyrek durur.
Uzunluk 5008 için 4.641 mm, ET5 için 4.698 mm; ET5 57 mm daha uzun. Aks mesafesi 5008 tarafında 40 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi 5008 için 780 litre, ET5 için 467 litre; aile ve uzun yol kullanımında 5008 313 litre önde.
İkisinde de 6 hava yastığı var.
Yıllık MTV 5008 için yaklaşık ₺9.012, ET5 için ₺12.688. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre 5008 yılda yaklaşık %5, ET5 %4 değer kaybediyor; ET5 değerini daha iyi koruyor.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Skywell ET5 61 puanla önde (diğeri 57). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse ET5, bagaj ve aile kullanımıysa 5008 daha mantıklı bir seçim.
- 5008 mi ET5 mi daha ucuz?
- ET5. Güncel kasko değeri ₺2.048.722, 5008 için ₺2.395.026; aradaki fark ₺346.304.
- 5008 mi ET5 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde ET5. 100 km için ₺73 harcıyor, 5008 ₺427; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺53.032.
- 5008 mi ET5 mi daha geniş?
- Bagajda 5008: 780 litre, ET5 için 467 litre. Aks mesafesinde 5008 önde.
- 5008 mi ET5 mi daha az değer kaybediyor?
- ET5. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp ET5 için %4, 5008 için %5.











