Nissan X-Trail vs Peugeot 5008
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: X-trail E-power 213 E-4ORCE Platinumprem. 4WD ve 5008 GT 1.6 PURETECH 180 EAT8. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Peugeot 5008, 5 kategorinin 2 tanesini alıyor.
5008 genel puanda önde, ancak 0-100 km/s bakımından X-Trail daha iyi: 7,0 sn / 8,2 sn.
Genel değerlendirmede Peugeot 5008 öne çıkıyor (Kalite 72 - 70). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2016). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 64Performans52
- 50Ekonomi46
- 57Kullanışlılık75
- 87Güvenlik94
- 95Konfor & Donanım95
21 ölçütten 14'i karşılaştırıldı.
- 5008 park yardımı bakımından önde: Geri görüş kamerası / Ön + arka sensör.
- 5008 bagajı 195 litre daha büyük.
- X-Trail 0-100 km/s'e 1,2 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | Nissan X-Trail X-TrailD-SUV · SUV · 2022–2023₺4.344.939 | Peugeot 5008 5008D-SUV · SUV · 2020–2023₺2.395.026 |
|---|---|---|
| GüçHP | 213EN İYİ | 180 |
| TorkNm | 330EN İYİ | 250 |
| 0-100 km/ssn | 7,0EN İYİ | 8,2 |
| Çekiş | Dört çeker | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 180 | 215 |
| Motor hacmicc | 1.500 | 1.600 |
| Silindir | 3 | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısıkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 401EN İYİ | 427 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 902EN İYİ | 862 |
| CO₂ emisyonug/km | 139EN İYİ | 145 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,1 | 6,5 |
| Bagaj hacmiL | 585 | 780EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.705 | 2.840EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 7 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.680 | 4.641 |
| Genişlikmm | 1.840 | 1.844 |
| Yükseklikmm | 1.725 | 1.640 |
| Ağırlıkkg | 1.650 | 1.430 |
| DepoL | 55 | 56 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 6 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımı | Ön + arka sensör | Geri görüş kamerasıEN İYİ |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 12.3" | - |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Deri | - |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺4.344.939 | ₺2.395.026 |
| Yıllık MTV | ₺9.012 | ₺9.012 |
| Yıllık değer koruma% | 88,3 | 95,1 |
| Garantiyıl | 3 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Nissan X-Trail mi Peugeot 5008 mu?
Nissan X-Trail ile Peugeot 5008 D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Nissan X-Trail X-trail E-power 213 E-4ORCE Platinumprem. 4WD ve Peugeot 5008 5008 GT 1.6 PURETECH 180 EAT8. Güncel kasko değeri X-Trail için ₺4.344.939, 5008 için ₺2.395.026; 5008 ₺1.949.913 (%45) daha ucuz.
X-Trail hibrit motorla 213 HP, 5008 benzin motorla 180 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma X-Trail için 7,0 sn, 5008 için 8,2 sn; X-Trail 1,2 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol X-Trail için yaklaşık ₺401, 5008 için ₺427 tutuyor; X-Trail her 100 km'de ₺26 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil X-Trail için yaklaşık 902 km, 5008 için 862 km; uzun yolda X-Trail daha seyrek durur.
Uzunluk X-Trail için 4.680 mm, 5008 için 4.641 mm; X-Trail 39 mm daha uzun. Aks mesafesi 5008 tarafında 135 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X-Trail için 585 litre, 5008 için 780 litre; aile ve uzun yol kullanımında 5008 195 litre önde.
Euro NCAP'te X-Trail 5 yıldız (2022), 5008 5 yıldız (2016) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV ikisinde de yaklaşık ₺9.012. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre X-Trail yılda yaklaşık %12, 5008 %5 değer kaybediyor; 5008 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi X-Trail için 3 yıl, 5008 için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Peugeot 5008 72 puanla önde (diğeri 70). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse X-Trail, bagaj ve aile kullanımıysa 5008 daha mantıklı bir seçim.
- X-Trail mi 5008 mi daha ucuz?
- 5008. Güncel kasko değeri ₺2.395.026, X-Trail için ₺4.344.939; aradaki fark ₺1.949.913.
- X-Trail mi 5008 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde X-Trail. 100 km için ₺401 harcıyor, 5008 ₺427; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺3.941.
- X-Trail mi 5008 mi daha geniş?
- Bagajda 5008: 780 litre, X-Trail için 585 litre. Aks mesafesinde 5008 önde.
- X-Trail mi 5008 mi daha az değer kaybediyor?
- 5008. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp 5008 için %5, X-Trail için %12.












