Nissan X-Trail vs Swm G01
37 özellik · 1/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Nissan X-Trail vs Swm G01 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
İki araç arasında genel bir kazanan belirlemek için yeterli ortak veri yok.
Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- Performansveri yetersiz
- Ekonomiveri yetersiz
- 57Kullanışlılık47
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
21 ölçütten 6'i karşılaştırıldı.
- G01 park yardımı bakımından önde: Geri görüş kamerası / Ön + arka sensör.
- X-Trail bagajı 140 litre daha büyük.
- X-Trail ekran bakımından önde: 12.3" / 10".
Tüm veriler
| Özellik | Nissan X-Trail X-trail E-power 213 E-4ORCE Platinumprem. 4WDD-SUV · SUV · 2022–2023₺4.344.939 | Swm G01 G01 Elite DCTD-SUV · SUV · 2023–2024₺1.808.456 |
|---|---|---|
| GüçHPkarşılaştırma dışı | 213 | - |
| TorkNmkarşılaştırma dışı | 330 | - |
| 0-100 km/ssnkarşılaştırma dışı | 7,0 | - |
| Çekişkarşılaştırma dışı | Dört çeker | - |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | 180 | - |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | 1.500 | - |
| Silindirkarşılaştırma dışı | 3 | - |
| Emişkarşılaştırma dışı | Turbo | - |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | 401 | - |
| Menzil (dolu depo/şarj)kmkarşılaştırma dışı | 902 | - |
| CO₂ emisyonug/kmkarşılaştırma dışı | 139 | - |
| Yakıt tüketimiL/100kmkarşılaştırma dışı | 6,1 | - |
| Bagaj hacmiL | 585EN İYİ | 445 |
| Aks mesafesimm | 2.705 | 2.750EN İYİ |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.680 | 4.610 |
| Genişlikmm | 1.840 | 1.855 |
| Yükseklikmm | 1.725 | 1.691 |
| Ağırlıkkg | 1.650 | 1.560 |
| DepoLkarşılaştırma dışı | 55 | - |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | 5 | - |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımı | Ön + arka sensör | Geri görüş kamerasıEN İYİ |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klimakarşılaştırma dışı | Çift bölgeli | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekran | 12.3"EN İYİ | 10" |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | Var | - |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Deri | - |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺4.344.939 | ₺1.808.456 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | ₺9.012 | - |
| Yıllık değer koruma% | 88,3 | 85,0 |
| Garantiyıl | 3 | 5 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Nissan X-Trail mi Swm G01 mi?
Nissan X-Trail ile Swm G01 D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri X-Trail için ₺4.344.939, G01 için ₺1.808.456; G01 ₺2.536.483 (%58) daha ucuz.
Uzunluk X-Trail için 4.680 mm, G01 için 4.610 mm; X-Trail 70 mm daha uzun. Aks mesafesi G01 tarafında 45 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi X-Trail için 585 litre, G01 için 445 litre; aile ve uzun yol kullanımında X-Trail 140 litre önde.
Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre X-Trail yılda yaklaşık %12, G01 %15 değer kaybediyor; X-Trail değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi X-Trail için 3 yıl, G01 için 5 yıl.
- X-Trail mi G01 mi daha ucuz?
- G01. Güncel kasko değeri ₺1.808.456, X-Trail için ₺4.344.939; aradaki fark ₺2.536.483.
- X-Trail mi G01 mi daha geniş?
- Bagajda X-Trail: 585 litre, G01 için 445 litre. Aks mesafesinde G01 önde.
- X-Trail mi G01 mi daha az değer kaybediyor?
- X-Trail. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp X-Trail için %12, G01 için %15.












