Mini Countryman vs Nissan Qashqai
32 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Mini Countryman E 204 JCW ve Qashqai E-power 190 Platinum Premium. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Mini Countryman, 5 kategorinin 2 tanesini alıyor.
Countryman genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Qashqai daha iyi: 1.038 km / 460 km.
Genel değerlendirmede Mini Countryman öne çıkıyor (Kalite 72 - 71). Fiyatına göre ise Nissan Qashqai daha iyi bir alım (Değer 53 - 32).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2017 ve 2021). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 53Performans58
- 76Ekonomi60
- 43Kullanışlılık48
- 94Güvenlik90
- 90Konfor & Donanım97
20 ölçütten 15'i karşılaştırıldı.
- Countryman her 100 km'de yaklaşık 275 ₺ daha az enerji harcıyor (%79 daha ekonomik).
- Qashqai tek depoyla ~578 km daha fazla yol gidiyor.
- Countryman 2 adet daha fazla hava yastığı sunuyor.
Tüm veriler
| Özellik | Mini Countryman CountrymanC-SUV · SUV · 2025–2026₺4.056.900 | Nissan Qashqai QashqaiC-SUV · SUV · 2022–2024₺2.992.559 |
|---|---|---|
| GüçHP | 204EN İYİ | 190 |
| TorkNm | 250 | 330EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 8,6 | 7,9EN İYİ |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 170 | 170 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 73EN İYİ | 348 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 460 | 1.038EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 120 |
| Bagaj hacmiL | 450 | 504EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.670 | 2.666 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.297 | 4.425 |
| Genişlikmm | 1.822 | 1.835 |
| Yükseklikmm | 1.557 | 1.625 |
| Ağırlıkkg | 1.440 | 1.450 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 8EN İYİ | 6 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | - | Geri görüş kamerası |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | Adaptif | Adaptif |
| Ekran | 9" | 12"EN İYİ |
| Cam tavankarşılaştırma dışı | - | Var |
| LED farkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşemekarşılaştırma dışı | - | Deri |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺4.056.900 | ₺2.992.559 |
| Yıllık MTV | ₺14.586 | ₺12.028 |
| Yıllık değer koruma% | 92,8 | 97,1 |
| Garantiyıl | 2 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Mini Countryman mı Nissan Qashqai mi?
Mini Countryman ile Nissan Qashqai C-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Mini Countryman Mini Countryman E 204 JCW ve Nissan Qashqai Qashqai E-power 190 Platinum Premium. Güncel kasko değeri Countryman için ₺4.056.900, Qashqai için ₺2.992.559; Qashqai ₺1.064.341 (%26) daha ucuz.
Countryman elektrik motorla 204 HP, Qashqai hibrit motorla 190 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Countryman için 8,6 sn, Qashqai için 7,9 sn; Qashqai 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Countryman için yaklaşık ₺73, Qashqai için ₺348 tutuyor; Countryman her 100 km'de ₺275 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Countryman için yaklaşık 460 km, Qashqai için 1.038 km; uzun yolda Qashqai daha seyrek durur.
Uzunluk Countryman için 4.297 mm, Qashqai için 4.425 mm; Qashqai 128 mm daha uzun. Aks mesafesi Countryman tarafında 4 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Countryman için 450 litre, Qashqai için 504 litre; aile ve uzun yol kullanımında Qashqai 54 litre önde.
Euro NCAP'te Countryman 5 yıldız (2017), Qashqai 5 yıldız (2021) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. Hava yastığı sayısı Countryman için 8, Qashqai için 6.
Yıllık MTV Countryman için yaklaşık ₺14.586, Qashqai için ₺12.028. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Countryman yılda yaklaşık %7, Qashqai %3 değer kaybediyor; Qashqai değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Countryman için 2 yıl, Qashqai için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Mini Countryman 72 puanla önde (diğeri 71). Fiyatına göre bakıldığında ise Qashqai daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor. Öncelik düşük yakıt gideriyse Countryman, bagaj ve aile kullanımıysa Qashqai daha mantıklı bir seçim.
- Countryman mı Qashqai mi daha ucuz?
- Qashqai. Güncel kasko değeri ₺2.992.559, Countryman için ₺4.056.900; aradaki fark ₺1.064.341.
- Countryman mı Qashqai mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Countryman. 100 km için ₺73 harcıyor, Qashqai ₺348; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺41.208.
- Countryman mı Qashqai mi daha geniş?
- Bagajda Qashqai: 504 litre, Countryman için 450 litre. Aks mesafesinde Countryman önde.
- Countryman mı Qashqai mi daha az değer kaybediyor?
- Qashqai. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Qashqai için %3, Countryman için %7.












