araçkarşılaştır.com

Mini Countryman vs Toyota C-HR

32 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Model düzeyinde genel bakış: Mini Countryman vs Toyota C-HR karşılaştırması

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

Mini Countryman, 5 kategorinin 5 tanesini alıyor.

Countryman genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından C-HR daha iyi: 956 km / 460 km.

Genel değerlendirmede Mini Countryman öne çıkıyor (Kalite 72 - 63). Fiyatına göre ise Toyota C-HR daha iyi bir alım (Değer 34 - 32).

GENEL PUAN · ÖNDE
72
Mini Countryman · Değer 32
GENEL PUAN
63
Toyota C-HR · Değer 34

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

Mini CountrymanToyota C-HR
  • 53Performans29
  • 76Ekonomi65
  • 43Kullanışlılık34
  • 94Güvenlik93
  • 90Konfor & Donanım87

20 ölçütten 15'i karşılaştırıldı.

  • Countryman her 100 km'de yaklaşık 222 ₺ daha az enerji harcıyor (%75 daha ekonomik).
  • C-HR tek depoyla ~496 km daha fazla yol gidiyor.
  • Countryman 82 HP daha güçlü.

Tüm veriler

ÖzellikMini Countryman Mini Countryman E 204 JCWC-SUV · SUV · 2025–2026₺4.056.900Toyota C-HR C-hr 1.8 Hybrid Passion X-pack E-cvtC-SUV · SUV · 2019–2023₺2.494.320
GüçHP204EN İYİ122
TorkNm250EN İYİ142
0-100 km/ssn8,6EN İYİ10,9
ÇekişÖnden çekişÖnden çekiş
Azami hızkm/s170180
Enerji maliyeti₺/100km73EN İYİ
0,73 ₺/km
296
2,96 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km460956EN İYİ
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ102
Bagaj hacmiL450EN İYİ377
Aks mesafesimm2.6702.640
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.2974.360
Genişlikmm1.8221.795
Yükseklikmm1.5571.565
Ağırlıkkg1.4401.320
Euro NCAPyıldız5
2017 testi
5
2017 testi
Hava yastığı8EN İYİ7
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıkarşılaştırma dışı-Geri görüş kamerası
KlimaÇift bölgeliÇift bölgeli
Hız sabitleyiciAdaptifAdaptif
Ekran9"EN İYİ8"
Cam tavankarşılaştırma dışı-Yok
LED farkarşılaştırma dışı-Var
Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı-Var
Döşemekarşılaştırma dışı-Deri
Isıtmalı koltukVarVar
Fiyat₺4.056.900
kasko değeri
₺2.494.320
kasko değeri
Yıllık MTV₺14.586₺16.600
Yıllık değer koruma%92,889,9
Garantiyıl23

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

Mini Countryman mı Toyota C-HR mı?

Mini Countryman ile Toyota C-HR C-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri Countryman için ₺4.056.900, C-HR için ₺2.494.320; C-HR ₺1.562.580 (%39) daha ucuz.

Countryman elektrik motorla 204 HP, C-HR hibrit motorla 122 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Countryman için 8,6 sn, C-HR için 10,9 sn; Countryman 2,3 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Countryman için yaklaşık ₺73, C-HR için ₺296 tutuyor; Countryman her 100 km'de ₺222 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Countryman için yaklaşık 460 km, C-HR için 956 km; uzun yolda C-HR daha seyrek durur.

Uzunluk Countryman için 4.297 mm, C-HR için 4.360 mm; C-HR 63 mm daha uzun. Aks mesafesi Countryman tarafında 30 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Countryman için 450 litre, C-HR için 377 litre; aile ve uzun yol kullanımında Countryman 73 litre önde.

Euro NCAP'te Countryman 5 yıldız (2017), C-HR 5 yıldız (2017) almış. Hava yastığı sayısı Countryman için 8, C-HR için 7.

Yıllık MTV Countryman için yaklaşık ₺14.586, C-HR için ₺16.600. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Countryman yılda yaklaşık %7, C-HR %10 değer kaybediyor; Countryman değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Countryman için 2 yıl, C-HR için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Mini Countryman 72 puanla önde (diğeri 63). Fiyatına göre bakıldığında ise C-HR daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.

Countryman mı C-HR mi daha ucuz?
C-HR. Güncel kasko değeri ₺2.494.320, Countryman için ₺4.056.900; aradaki fark ₺1.562.580.
Countryman mı C-HR mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Countryman. 100 km için ₺73 harcıyor, C-HR ₺296; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺33.325.
Countryman mı C-HR mi daha geniş?
Bagajda Countryman: 450 litre, C-HR için 377 litre. Aks mesafesinde Countryman önde.
Countryman mı C-HR mi daha az değer kaybediyor?
Countryman. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Countryman için %7, C-HR için %10.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.