MG MG4 vs Seat Leon
29 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: MG MG4 vs Seat Leon karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
MG MG4, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
MG4 genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Leon daha iyi: 909 km / 350 km.
Genel değerlendirmede MG MG4 öne çıkıyor (Kalite 65 - 59). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2022 ve 2020). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 53Performans47
- 73Ekonomi55
- 36Kullanışlılık37
- 92Güvenlik92
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 9'i karşılaştırıldı.
- MG4 her 100 km'de yaklaşık 292 ₺ daha az enerji harcıyor (%81 daha ekonomik).
- Leon tek depoyla ~559 km daha fazla yol gidiyor.
- MG4 kilometre başına 125 g daha az CO₂ salıyor.
Tüm veriler
| Özellik | MG MG4 MG4 Electric Comfort 125KWC · Hatchback · 2022–2023₺1.305.486 | Seat Leon Leon 1.5 ECOTSI ACT 150 DSG S&s XcellenceC · Hatchback · 2018–2020₺1.296.904 |
|---|---|---|
| GüçHP | 170EN İYİ | 150 |
| TorkNm | 250 | 250 |
| 0-100 km/ssn | 7,7EN İYİ | 8,4 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/s | 160 | 221 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 69EN İYİ | 361 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 350 | 909EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 125 |
| Bagaj hacmiL | 363 | 380 |
| Aks mesafesimm | 2.705 | 2.686 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.287 | 4.368 |
| Genişlikmm | 1.836 | 1.800 |
| Yükseklikmm | 1.504 | 1.456 |
| Ağırlıkkg | 1.655 | 1.300 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Şerit takip asistanıkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Park yardımıkarşılaştırma dışı | Geri görüş kamerası | - |
| Klimakarşılaştırma dışı | Otomatik | - |
| Hız sabitleyicikarşılaştırma dışı | Adaptif | - |
| Ekrankarşılaştırma dışı | 10.25" | - |
| LED farkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Döşemekarşılaştırma dışı | Kumaş | - |
| Fiyat | ₺1.305.486 | ₺1.296.904 |
| Yıllık MTV | ₺7.593 | ₺5.220 |
| Yıllık değer koruma% | 95,0 | 93,2 |
| Garantiyıl | 5 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
MG MG4 mi Seat Leon mu?
MG MG4 ile Seat Leon C segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri MG4 için ₺1.305.486, Leon için ₺1.296.904; Leon ₺8.582 (%1) daha ucuz.
MG4 elektrik motorla 170 HP, Leon benzin motorla 150 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma MG4 için 7,7 sn, Leon için 8,4 sn; MG4 0,7 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol MG4 için yaklaşık ₺69, Leon için ₺361 tutuyor; MG4 her 100 km'de ₺292 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil MG4 için yaklaşık 350 km, Leon için 909 km; uzun yolda Leon daha seyrek durur.
Uzunluk MG4 için 4.287 mm, Leon için 4.368 mm; Leon 81 mm daha uzun. Aks mesafesi MG4 tarafında 19 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi MG4 için 363 litre, Leon için 380 litre; aile ve uzun yol kullanımında Leon 17 litre önde.
Euro NCAP'te MG4 5 yıldız (2022), Leon 5 yıldız (2020) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz.
Yıllık MTV MG4 için yaklaşık ₺7.593, Leon için ₺5.220. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre MG4 yılda yaklaşık %5, Leon %7 değer kaybediyor; MG4 değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi MG4 için 5 yıl, Leon için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında MG MG4 65 puanla önde (diğeri 59). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse MG4, bagaj ve aile kullanımıysa Leon daha mantıklı bir seçim.
- MG4 mi Leon mu daha ucuz?
- Leon. Güncel kasko değeri ₺1.296.904, MG4 için ₺1.305.486; aradaki fark ₺8.582.
- MG4 mi Leon mu daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde MG4. 100 km için ₺69 harcıyor, Leon ₺361; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺43.826.
- MG4 mi Leon mu daha geniş?
- Bagajda Leon: 380 litre, MG4 için 363 litre. Aks mesafesinde MG4 önde.
- MG4 mi Leon mu daha az değer kaybediyor?
- MG4. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp MG4 için %5, Leon için %7.








