araçkarşılaştır.com

MG Marvel R vs Nissan X-Trail

32 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09

Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Marvel R Electric Performance 212KW ve X-trail E-power 213 E-4ORCE Platinumprem. 4WD. Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.

Karşılaştırma sonucu

KARŞILAŞTIRMA KARARI

MG Marvel R, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.

Marvel R genel puanda önde, ancak euro ncap bakımından X-Trail daha iyi: 5 yıldız / 4 yıldız.

Genel değerlendirmede MG Marvel R öne çıkıyor (Kalite 76 - 72). Fiyatına göre de aynı araç önde.

GENEL PUAN · ÖNDE
76
MG Marvel R · Değer 50
GENEL PUAN
72
Nissan X-Trail · Değer 31

Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.

Bu iki araç farklı sınıflarda; puanlar yine de aynı mutlak ölçeklere göre hesaplanır.

Kategori puanları

0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil

MG Marvel RNissan X-Trail
  • 86Performans64
  • 73Ekonomi50
  • 40Kullanışlılık57
  • 80Güvenlik90
  • 100Konfor & Donanım98

20 ölçütten 18'i karşılaştırıldı.

  • Marvel R her 100 km'de yaklaşık 316 ₺ daha az enerji harcıyor (%79 daha ekonomik).
  • X-Trail daha yüksek Euro NCAP puanına sahip (5 yıldız).
  • X-Trail tek depoyla ~532 km daha fazla yol gidiyor.

Tüm veriler

ÖzellikMG Marvel R Marvel RD-SUV · SUV · 2022–2023₺2.292.140Nissan X-Trail X-TrailD-SUV · SUV · 2022–2023₺4.344.939
GüçHP288EN İYİ213
TorkNm665EN İYİ330
0-100 km/ssn4,9EN İYİ7,0
ÇekişDört çekerDört çeker
Azami hızkm/s200180
Enerji maliyeti₺/100km84EN İYİ
0,84 ₺/km
401
4,01 ₺/km
Menzil (dolu depo/şarj)km370902EN İYİ
CO₂ emisyonug/km0EN İYİ139
Bagaj hacmiL357585EN İYİ
Aks mesafesimm2.800EN İYİ2.705
Koltuk55
Kapı55
Uzunlukmm4.6744.680
Genişlikmm1.9191.840
Yükseklikmm1.6181.725
Ağırlıkkg1.9201.650
Euro NCAPyıldız4
2022 testi
5EN İYİ
2022 testi
Hava yastığıkarşılaştırma dışı7-
Şerit takip asistanıVarVar
Park yardımıGeri görüş kamerasıEN İYİÖn + arka sensör
KlimaÇift bölgeliÇift bölgeli
Hız sabitleyiciAdaptifAdaptif
Ekran19.4"EN İYİ12.3"
Cam tavanVarVar
LED farVarVar
Anahtarsız girişVarVar
DöşemeDeriDeri
Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı-Var
Fiyat₺2.292.140
kasko değeri
₺4.344.939
kasko değeri
Yıllık MTV₺30.161₺9.012
Yıllık değer koruma%95,088,3
Garantiyıl53

Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri

MG Marvel R mi Nissan X-Trail mi?

MG Marvel R ile Nissan X-Trail D-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: MG Marvel R Marvel R Electric Performance 212KW ve Nissan X-Trail X-trail E-power 213 E-4ORCE Platinumprem. 4WD. Güncel kasko değeri Marvel R için ₺2.292.140, X-Trail için ₺4.344.939; Marvel R ₺2.052.799 (%47) daha ucuz.

Marvel R elektrik motorla 288 HP, X-Trail hibrit motorla 213 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Marvel R için 4,9 sn, X-Trail için 7,0 sn; Marvel R 2,1 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Marvel R için yaklaşık ₺84, X-Trail için ₺401 tutuyor; Marvel R her 100 km'de ₺316 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Marvel R için yaklaşık 370 km, X-Trail için 902 km; uzun yolda X-Trail daha seyrek durur.

İki araç da yaklaşık 4.680 mm uzunluğunda. Aks mesafesi Marvel R tarafında 95 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Marvel R için 357 litre, X-Trail için 585 litre; aile ve uzun yol kullanımında X-Trail 228 litre önde.

Euro NCAP'te Marvel R 4 yıldız (2022), X-Trail 5 yıldız (2022) almış.

Yıllık MTV Marvel R için yaklaşık ₺30.161, X-Trail için ₺9.012. Kasko listesindeki model yılları arasındaki farka göre Marvel R yılda yaklaşık %5, X-Trail %12 değer kaybediyor; Marvel R değerini daha iyi koruyor. Garanti süresi Marvel R için 5 yıl, X-Trail için 3 yıl.

Beş kategorinin ağırlıklı toplamında MG Marvel R 76 puanla önde (diğeri 72). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik düşük yakıt gideriyse Marvel R, bagaj ve aile kullanımıysa X-Trail daha mantıklı bir seçim.

Marvel R mi X-Trail mi daha ucuz?
Marvel R. Güncel kasko değeri ₺2.292.140, X-Trail için ₺4.344.939; aradaki fark ₺2.052.799.
Marvel R mi X-Trail mi daha ekonomik?
Yakıt maliyetinde Marvel R. 100 km için ₺84 harcıyor, X-Trail ₺401; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺47.470.
Marvel R mi X-Trail mi daha geniş?
Bagajda X-Trail: 585 litre, Marvel R için 357 litre. Aks mesafesinde Marvel R önde.
Marvel R mi X-Trail mi daha güvenli?
Aynı yılın Euro NCAP testinde X-Trail daha yüksek puan almış: 5 yıldıza karşı 4.
Marvel R mi X-Trail mi daha az değer kaybediyor?
Marvel R. Ardışık model yıllarının kasko değerlerine göre yıllık kayıp Marvel R için %5, X-Trail için %12.
EKLENENLER0/2

Yanlış bilgi bildir

Kişisel bilgi istemiyoruz; bildiriminiz kimliksiz kaydedilir.