MG EHS vs Peugeot 3008
39 özellik · 5/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: MG EHS vs Peugeot 3008 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
MG EHS, 5 kategorinin 3 tanesini alıyor.
EHS genel puanda önde, ancak led far bakımından 3008 daha iyi: Var / Yok.
Genel değerlendirmede MG EHS öne çıkıyor (Kalite 65 - 55). Fiyatına göre de aynı araç önde.
Euro NCAP sonuçları farklı yıllara ait (2019 ve 2016). Test protokolü zamanla sertleştiği için yıldızlar birebir karşılaştırılamaz.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 70Performans38
- 48Ekonomi59
- 46Kullanışlılık50
- 91Güvenlik64
- 70Konfor & Donanım62
21 ölçütten 19'i karşılaştırıldı.
- EHS şerit takip asistanı bakımından önde: Var / Yok.
- EHS park yardımı bakımından önde: Geri görüş kamerası / Arka sensör.
- EHS 0-100 km/s'e 3,9 sn daha hızlı ulaşıyor.
Tüm veriler
| Özellik | MG EHS Ehs PHEV Comfort 1.5T ATC-SUV · SUV · 2021–2023₺1.623.900 | Peugeot 3008 3008 Active Dynamic 1.5 BLUEHDI 130 EAT8C-SUV · SUV · 2020–2020₺1.623.198 |
|---|---|---|
| GüçHP | 258EN İYİ | 130 |
| TorkNm | 370EN İYİ | 300 |
| 0-100 km/ssn | 6,9EN İYİ | 10,8 |
| Çekiş | Önden çekiş | Önden çekiş |
| Azami hızkm/skarşılaştırma dışı | - | 188 |
| Motor hacmicckarşılaştırma dışı | - | 1.500 |
| Silindirkarşılaştırma dışı | - | 4 |
| Emiş | Turbo | Turbo |
| Vites sayısı | 10 | 8 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 453 | 358EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 797 | 1.082EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 38EN İYİ | 128 |
| Yakıt tüketimiL/100km | 6,9 | 4,9 |
| Bagaj hacmiL | 451 | 520EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 2.720EN İYİ | 2.675 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.574 | 4.447 |
| Genişlikmm | 1.876 | 1.841 |
| Yükseklikmm | 1.685 | 1.624 |
| Ağırlıkkg | 1.737 | 1.320 |
| DepoL | 55 | 53 |
| Euro NCAPyıldız | 5 | 5 |
| Hava yastığı | 6 | 6 |
| Şerit takip asistanı | VarEN İYİ | Yok |
| Park yardımı | Geri görüş kamerasıEN İYİ | Arka sensör |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Çift bölgeli | Çift bölgeli |
| Hız sabitleyici | AdaptifEN İYİ | Standart |
| Ekran | 10.1"EN İYİ | 8" |
| Cam tavan | Yok | Yok |
| LED far | Yok | VarEN İYİ |
| Anahtarsız girişkarşılaştırma dışı | - | Var |
| Döşeme | DeriEN İYİ | Kumaş |
| Isıtmalı koltukkarşılaştırma dışı | Var | - |
| Fiyat | ₺1.623.900 | ₺1.623.198 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺5.220 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 93,5 | - |
| Garantiyıl | 5 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
MG EHS mi Peugeot 3008 mu?
MG EHS ile Peugeot 3008 C-SUV segmentinde iki araç. İkisinin de güncel kasko değeri ₺1.623.900.
EHS şarjlı hibrit (phev) motorla 258 HP, 3008 dizel motorla 130 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma EHS için 6,9 sn, 3008 için 10,8 sn; EHS 3,9 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol EHS için yaklaşık ₺453, 3008 için ₺358 tutuyor; 3008 her 100 km'de ₺95 daha az harcıyor. Tek depoyla menzil EHS için yaklaşık 797 km, 3008 için 1.082 km; uzun yolda 3008 daha seyrek durur.
Uzunluk EHS için 4.574 mm, 3008 için 4.447 mm; EHS 127 mm daha uzun. Aks mesafesi EHS tarafında 45 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi EHS için 451 litre, 3008 için 520 litre; aile ve uzun yol kullanımında 3008 69 litre önde.
Euro NCAP'te EHS 5 yıldız (2019), 3008 5 yıldız (2016) almış. Testler farklı yıllara ait ve protokol her yıl sertleştiği için yıldız sayıları birebir kıyaslanamaz. İkisinde de 6 hava yastığı var.
Garanti süresi EHS için 5 yıl, 3008 için 2 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında MG EHS 65 puanla önde (diğeri 55). Fiyatına göre bakıldığında da aynı araç önde. Öncelik ekonomiyse 3008, performanssa EHS öne çıkıyor.
- EHS mi 3008 mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde 3008. 100 km için ₺358 harcıyor, EHS ₺453; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺14.239.
- EHS mi 3008 mi daha geniş?
- Bagajda 3008: 520 litre, EHS için 451 litre. Aks mesafesinde EHS önde.








