Mercedes-Benz GLC vs Toyota RAV4
32 özellik · 4/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Model düzeyinde genel bakış: Mercedes-Benz GLC vs Toyota RAV4 karşılaştırması
Karşılaştırma sonucu
Mercedes-Benz GLC, 4 kategorinin 2 tanesini alıyor.
GLC genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından RAV4 daha iyi: 1.146 km / 638 km.
Genel değerlendirmede Mercedes-Benz GLC öne çıkıyor (Kalite 79 - 72). Fiyatına göre ise Toyota RAV4 daha iyi bir alım (Değer 23 - 16).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 96Performans55
- 64Ekonomi78
- 68Kullanışlılık56
- Güvenlikveri yetersiz
- 89Konfor & Donanım97
21 ölçütten 17'i karşılaştırıldı.
- GLC 579 Nm daha fazla tork üretiyor.
- GLC 0-100 km/s'e 3,8 sn daha hızlı ulaşıyor.
- GLC 271 HP daha güçlü.
Tüm veriler
| Özellik | Mercedes-Benz GLC Glc 400 4MATIC AMGD-SUV · SUV · 2026–2026₺6.850.000 | Toyota RAV4 RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Passion X-sport E-cvtD-SUV · SUV · 2020–2024₺4.821.522 |
|---|---|---|
| GüçHP | 489EN İYİ | 218 |
| TorkNm | 800EN İYİ | 221 |
| 0-100 km/ssn | 4,3EN İYİ | 8,1 |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 210 | 180 |
| Enerji maliyeti₺/100kmkarşılaştırma dışı | - | 315 |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 638 | 1.146EN İYİ |
| CO₂ emisyonug/km | 0EN İYİ | 110 |
| Bagaj hacmiL | 570 | 580 |
| Aks mesafesimm | 2.972EN İYİ | 2.690 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 4.858 | 4.600 |
| Genişlikmm | 1.913 | 1.855 |
| Yükseklikmm | 1.649 | 1.685 |
| Ağırlıkkgkarşılaştırma dışı | - | 1.650 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 7 |
| Şerit takip asistanı | Var | Var |
| Park yardımı | Geri görüş kamerası | Geri görüş kamerası |
| Şanzıman | Otomatik | Otomatik |
| Klima | Otomatik | Çift bölgeliEN İYİ |
| Hız sabitleyici | Adaptif | Adaptif |
| Cam tavan | Var | Var |
| LED far | Var | Var |
| Anahtarsız giriş | Var | Var |
| Döşeme | Yarı deri | DeriEN İYİ |
| Isıtmalı koltuk | Var | Var |
| Fiyat | ₺6.850.000 | ₺4.821.522 |
| Yıllık MTV | ₺57.170 | ₺50.217 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | - | 91,5 |
| Garantiyıl | 4 | 3 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Mercedes-Benz GLC mi Toyota RAV4 mı?
Mercedes-Benz GLC ile Toyota RAV4 D-SUV segmentinde iki araç. Güncel kasko değeri GLC için ₺6.850.000, RAV4 için ₺4.821.522; RAV4 ₺2.028.478 (%30) daha ucuz.
GLC elektrik motorla 489 HP, RAV4 hibrit motorla 218 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma GLC için 4,3 sn, RAV4 için 8,1 sn; GLC 3,8 saniye daha hızlı. Tek şarj veya depoyla menzil GLC için yaklaşık 638 km, RAV4 için 1.146 km; uzun yolda RAV4 daha seyrek durur.
Uzunluk GLC için 4.858 mm, RAV4 için 4.600 mm; GLC 258 mm daha uzun. Aks mesafesi GLC tarafında 282 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi GLC için 570 litre, RAV4 için 580 litre; aile ve uzun yol kullanımında RAV4 10 litre önde.
Yıllık MTV GLC için yaklaşık ₺57.170, RAV4 için ₺50.217. Garanti süresi GLC için 4 yıl, RAV4 için 3 yıl.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Mercedes-Benz GLC 79 puanla önde (diğeri 72). Fiyatına göre bakıldığında ise RAV4 daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- GLC mi RAV4 mı daha ucuz?
- RAV4. Güncel kasko değeri ₺4.821.522, GLC için ₺6.850.000; aradaki fark ₺2.028.478.
- GLC mi RAV4 mı daha geniş?
- Bagajda RAV4: 580 litre, GLC için 570 litre. Aks mesafesinde GLC önde.












