Maserati Levante vs Porsche Cayenne
22 özellik · 3/5 kategori puanlandı · fiyat dönemi 2026-09
Bu karşılaştırma her modelin temsili donanımıyla yapılmıştır: Levante Granlusso V6 350 ve Cayenne Coupe Turbo Electric (1156). Belirli donanımları karşılaştırmak için donanım karşılaştırmasına geçin.
Karşılaştırma sonucu
Porsche Cayenne, 3 kategorinin 3 tanesini alıyor.
Cayenne genel puanda önde, ancak menzil (dolu depo/şarj) bakımından Levante daha iyi: 748 km / 600 km.
Genel değerlendirmede Porsche Cayenne öne çıkıyor (Kalite 84 - 56). Fiyatına göre ise Maserati Levante daha iyi bir alım (Değer 10 - 9).
Farklı yakıt türleri: motora özgü satırlar bilgi amaçlı gösterilir; puanlama ortak ölçütler üzerinden yapılır.
Kategori puanları
0-100, katalogdaki tüm araçlara göre, seçilen ikiliye göre değil
- 83Performans98
- 22Ekonomi77
- 70Kullanışlılık77
- Güvenlikveri yetersiz
- Konfor & Donanımveri yetersiz
20 ölçütten 8'i karşılaştırıldı.
- Cayenne her 100 km'de yaklaşık 597 ₺ daha az enerji harcıyor (%85 daha ekonomik).
- Cayenne kilometre başına 242 g daha az CO₂ salıyor.
- Cayenne bagajı 192 litre daha büyük.
Tüm veriler
| Özellik | Maserati Levante LevanteE-SUV · SUV · 2018–2021₺13.945.136 | Porsche Cayenne CayenneE-SUV · SUV · 2026–2026₺19.234.716 |
|---|---|---|
| GüçHP | 350 | 1.156EN İYİ |
| TorkNm | 500 | 1.500EN İYİ |
| 0-100 km/ssn | 6,0 | 2,5EN İYİ |
| Çekiş | Dört çeker | Dört çeker |
| Azami hızkm/s | 251 | 260 |
| Enerji maliyeti₺/100km | 703 | 106EN İYİ |
| Menzil (dolu depo/şarj)km | 748EN İYİ | 600 |
| CO₂ emisyonug/km | 242 | 0EN İYİ |
| Bagaj hacmiL | 580 | 772EN İYİ |
| Aks mesafesimm | 3.004EN İYİ | 2.895 |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Kapı | 5 | 5 |
| Uzunlukmm | 5.003 | 4.918 |
| Genişlikmm | 1.968 | 1.983 |
| Yükseklikmm | 1.679 | 1.696 |
| Ağırlıkkg | 2.109 | 2.055 |
| Euro NCAPyıldızkarşılaştırma dışı | - | 5 |
| Hava yastığıkarşılaştırma dışı | - | 8 |
| Fiyat | ₺13.945.136 | ₺19.234.716 |
| Yıllık MTVkarşılaştırma dışı | - | ₺57.170 |
| Yıllık değer koruma%karşılaştırma dışı | 82,0 | - |
| Garantiyıl | 2 | 2 |
Kaynak: TSB kasko değer listesi ve doğrulanmış üretici verileri
Maserati Levante mi Porsche Cayenne mi?
Maserati Levante ile Porsche Cayenne E-SUV segmentinde iki model. Bu karşılaştırma her modelin orta fiyatlı bir donanımı üzerinden yapıldı: Maserati Levante Levante Granlusso V6 350 ve Porsche Cayenne Cayenne Coupe Turbo Electric (1156). Güncel kasko değeri Levante için ₺13.945.136, Cayenne için ₺19.234.716; Levante ₺5.289.580 (%28) daha ucuz.
Levante benzin motorla 350 HP, Cayenne elektrik motorla 1156 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanma Levante için 6,0 sn, Cayenne için 2,5 sn; Cayenne 3,5 saniye daha hızlı. Güncel yakıt ve elektrik fiyatlarıyla 100 km'lik yol Levante için yaklaşık ₺703, Cayenne için ₺106 tutuyor; Cayenne her 100 km'de ₺597 daha az harcıyor. Tek şarj veya depoyla menzil Levante için yaklaşık 748 km, Cayenne için 600 km; uzun yolda Levante daha seyrek durur.
Uzunluk Levante için 5.003 mm, Cayenne için 4.918 mm; Levante 85 mm daha uzun. Aks mesafesi Levante tarafında 109 mm daha uzun, bu arka koltukta diz mesafesi demek. Bagaj hacmi Levante için 580 litre, Cayenne için 772 litre; aile ve uzun yol kullanımında Cayenne 192 litre önde.
Beş kategorinin ağırlıklı toplamında Porsche Cayenne 84 puanla önde (diğeri 56). Fiyatına göre bakıldığında ise Levante daha iyi bir alım: daha düşük bir bedelle puanın büyük kısmını veriyor.
- Levante mi Cayenne mi daha ucuz?
- Levante. Güncel kasko değeri ₺13.945.136, Cayenne için ₺19.234.716; aradaki fark ₺5.289.580.
- Levante mi Cayenne mi daha ekonomik?
- Yakıt maliyetinde Cayenne. 100 km için ₺106 harcıyor, Levante ₺703; yılda 15.000 km'de fark yaklaşık ₺89.556.
- Levante mi Cayenne mi daha geniş?
- Bagajda Cayenne: 772 litre, Levante için 580 litre. Aks mesafesinde Levante önde.











